Deadpool 2 için vizyon tarihi yaklaştıkça, inanın bizde güzel bir heyecanlanma oluyordu. Evet geçmiş zaman, “-du”. Çünkü az önce Entertainment Weekly’nin bir haberinde okuduğumuza göre Disney, “asla dokunmayacağız” dediği Deadpool’a, daha anlaşma tam anlamıyla resmiyette değilken el atmış olması bizi bir miktar üzdü.

Çoğu hayran, Disney markası altında toplanan yapımların yeterince potansiyelinin ortaya çıkarılmadığı konusunda zaten tepkili. Çok daha sert ve karanlık olması gereken temaları, biraz daha ılımlı şekilde aktararak çoğu hayrandan eleştiri almaya devam ediyor. Ama Disney, Fox’u geçtiğimiz Aralık ayında satın alırken endişelenen herkesin yüreğine su serpmek adına “Merak etmeyin, Deadpool hala R-Rated kalacak, dokunmayacağız.” minvalinde birtakım sözler sarf etmişti. Bir süreliğine rahat gibi gözüken ve gelen fragmanlarla tam anlamıyla rahata eren hayranlar, şimdilerde biraz sinirli. Çünkü Disney, Deadpool 2’ye daha şimdiden müdahele etmeye başlamış bile.

Ryan Reynolds’ın Rhett Reese ve Paul Wernick ile beraber yazarlığını yaptığı filmimizin, elbette ki dördüncü duvarı kıran ve sonuna kadar haklı, referanslı esprileri olacaktı. Bunlardan biri de Reynolds’ın dediğine göre Disney-Fox anlaşması üzerine gelişen bir replikmiş. Fakat gel gelelim bundan pek memnun kalınmamış ki, karanlık bir köşeden Fox’u ufak bir çubukla dürtükleyen Disney, bu esprinin çıkarılması konusunda baskısını şimdiden kurmuş ne yazık ki.

deadpool-kapak

“Bu benim derin yaralarımdan biri. Çünkü filmde, şu anda olmayan bir espri vardı -muhtemelen bunu demeye iznim yok ama- ve Fox bunu çıkarmamı istedi. Daha çok Disney ile alakalıydı ve Fox bunu dahil etmemi istemedi. Aslına bakarsanız şöyle bir dönüp bakınca, belki de mantıklı bir karardır diyorum.”

Reynolds’ın bariz bir şekilde Disney-Fox anlaşmasına yönelik yarattığı espriyi filme dahil etmemeleri gerçekten çok üzücü. Geçtiğimiz günlerde de Deadpool 3’ün olup olmayacağı konusunda emin olmadığını belirten gönüllerimizin Wade Wilson’ı Ryan Reynolds, bize sanırız ki alttan alta bir şeylerin mesajını vermeye başladı şimdiden. Disney’in açık ve net bir şekilde el atmıyor gibi gözüktüğü projede Fox’u manipüle etmesi, her hayranın korkulu rüyalarının gerçeğe döneceğinin bir kanıtı gibi sanki.

Reynolds, eğer Disney kötülüğe şimdiden başladıysa filmde bize göz kırp, bir şeyler yap abim. Senin canını yeriz biz, Deadpool’u ne kadar müthiş yaptığını biliyoruz; Disney berbat etse kaç yazar…

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.