Şunu bir önden, geri dönülemez denli kesin tabirlerle netleştirelim: Deadpool 2’nin tek bir görevi var. Düzgün bir Cable bulmak. Başka hiçbir şey yapmasına gerek yok filmin. Geçen gün Domino’sunu falan seçti, ama dürüst olmak gerekirse kimsenin umurunda değildi. Tim Miller’ın terk-i proje eylemesi bile bir yere kadar üzücüydü sadece. Bu film Ryan Reynolds‘ın filmi. Reynolds devam ettiği ve Reynolds’a özgürlük tanındığı müddetçe karşımıza çıkacak şey de az çok belli. Aynısından doksan dakika daha yapsa en kötü “baydı” deriz.

Ama yanlış bir Cable bulunursa, isterse Reynolds kötü kalpli ikizi Brian Reynolds ile birlikte gelsin, Deadpool 2’nin düşeceği çukurdan çıkma ihtimali çok, çok azalır. Deadpool 2’nin yanlış bir Cable tercihiyle iyi olmak gibi bir şansı yok hatta, dürüst olalım. Bu yüzden de geçen ay önümüze düşen Pierce Brosnan dedikoduları bize bir acayip gelmişti. Brosnan fazla jön bir adamdı Cable’ın homurtulu, şekilsiz, öfkeli ve görev odaklı maço enerjisi için. Pek tasvip etmemiştik. Şükür ki, stüdyo çok üstelemedi ve bize harika bir alternatifle çıkıp geldi bugün. Michael Shannon.

Michael_Shannon

Üzerine dikkatleri ilk etapta 8 Mile ile toplayan, sevenlerin mutlaka Boardwalk Empire‘daki nefes kesici performansıyla tanıdığı, küresel şöhrete ise Man of Steel‘ın Zod’u olarak erişen Shannon an itibariyle stüdyonun listesindeymiş anladığımız kadarıyla. Stüdyonun ne kadar bir teması olmuş, Shannon ne kadar istekli çok bilinmiyor. Neticede adamın bugüne kadar rol aldığı çizgi roman uyarlamaları (Man of Steel ve Jonah Hex) çok da küresel sevilmiş yapımlar değildi. Bir süredir de blockbuster çekmiyor zaten Amerikalı aktör.

Ancak gerçekten, gerçeketen umarız Fox ne gerekiyorsa yapar. Shannon gerçekten de yelpazesi korkutucu derecede geniş bir aktör. Üstelik verdiği açık ara en sağlam ve net hissiyat da, kopukluk. Cable’da da buram buram yeri olan, Zod’u oynamasına da iyi hizmet etmiş o “Ben burada değilim şu an” hissiyatı vardır ya? Onun üzerine alametifarika katmanlı performanslarından birini atsa kapatır gideriz dosyayı. İnşallah iyi bir senaryo verirler adamın eline de, adam coşar, kabul eder, sonra da hep birlikte coşarız…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.