Deadpool 2 geliyor, bunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Hani zaten filmin sonunda Deadpool’cuğumuz kendisi en afili röpdoşambrını çekip, elinde kahve kupasıyla karşımıza çıkmış ve “He çekeceğiz Deadpool 2’yi, Cable falan da olacak ha” demişti zaten; ama sonuçta Deadpool bu, bizimle maytap geçiyor da olabilirdi. O ihtimal kısa süre sonra film öküz ölüsü gibi gişeye çökünce doğrulandı.

An itibariyle Deadpool 2’nin senaryosu tamamlanmak üzere. Aşağı yukarı tüm kadro da ikinci filmdeki yerini alacak. Yani bu işin mutfağındaki Tim Miller‘dan, yazar kadrosuna; kamera karşısındaki Ryan Reynolds‘dan, T.J Miller ve Morena Baccarin gibi yan karakterlere kadar çoğu kişi dönecek demek. Bunların haricinde de iki karakter bekliyoruz diziye eklenmesi için. Biri Cable, ki kendisi Deadpool’un meşhur ekürisidir zaten asırlardır. Biri de Domino. Deadpool’un esas yavuklusu.

kylechandler

Meet the Movies Press’in videosuna göre, iki rol için de birer oyuncu daha yarışa eklenmiş vaziyette. Yalnız şimdiden söyleyelim, iki oyuncunun da adını söylediğimizde bize bir “Vay bee, neymiş” yorumu yazıp yollamayacaksınız. Daha mütevazi isimlere gitmeyi tercih etmiş belli ki Fox. Yüzde yüz kesin değil, ama Cable için ismi geçen yeni aktör Kyle Chandler. Kendisini TV’den ve filmlerdeki yan rollerden muhtemelen suret olarak tanıyorsunuzdur. Cable rolüne gider mi? Tabii ki. Ama buradaki birinci öncelik, Ryan Reynolds ile anlaşıp anlaşamayacağı olmalı. Reynolds’ın nevi şahsına münhasır mizah anlayışına ayak uydurup, bir de zenginleştirebileceğine dair bir emare yok Chandler’ın kariyerinde.

HALT-Cameron-Seamless-1200x707

Domino rolü bu bakımdan biraz daha serbest bir seçim şansı tanıyor. Domino, Deadpool ile aşk yaşamış olsa da öyle çok da onun mizah anlayışına denk gelmesi gerekmeyen bir karakter. Biraz daha Negasonic Teenage Warhead gibi, kopuk durup durumu analiz etse yeter. Bu rol için de yarışa Mackenzie Davis eklenmiş. Kendisini muhtemelen en iyi The Martian‘dan tanıyorsunuz ama, That Awkward Moment‘tan da hatırlayabilirsiniz. Yine muhteşem mi? Değil. Ama iş görür mü? Görür. The Martian’da izlediğimiz kadarıyla alaycılığı iyi veren bir aktris kendisi. Deadpool 2’de de kendine rahat parlayacak yer açabilir.

Henüz bu aktörlerin hiçbiri kesin değil, ancak bizim inancımız şu yönde: Deadpool 2, Ryan Reynolds’ın filmi. Reynolds götürecek. O yüzden biz samimiyetle Cable’ı kim oynamış, Domino’yu kime vermişler pek umursamıyoruz. Yani Colossus’un aktörü çok mu iyiydi? Negasonic Teenage Warhead oyunculuk dersi mi verdi? Kör teyzeye duymadan çok mu hastaydık? Yoo. Reynolds’a ayak uydurabilen bir kadro seçsinler, gerisini de Kanadalı panpamıza bıraksınlar. Bizim hissiyatımız budur!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.