Deadpool’u hepimiz seviyoruz öyle değil mi? Bu konuda çok fazla fikir ayrılığına düşeceğimizi sanmıyorum. Bulunduğu her ortamda kendi de dâhil olmak üzere herkesle ve her şeyle dalga geçebilen süper “kahramanımız” hemen hemen hepimizin gözde karakterlerinden biri hâline geldi. Fakat son zamanlarda, özellikle Disney’in 20th Century Studios’u satın almasıyla birlikte Deadpool’un potansiyel bir üçüncü filmi için tereddütlerimiz oluşmaya başlamıştı. Neyse ki film için yapılan her açıklama bizi biraz daha rahatlattı. Son olarak daha önce Deadpool 1 ve 2’de beraber çalışan üçüncü filmin senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick, Den of Geek sitesiyle yaptıkları röportajda Marvel’ın kendilerine büyük bir özgürlük sağladığını açıkladılar ve “Deadpool, bildiğiniz Deadpool olacak” dediler.

Endişe edecek hiçbir şey yok. Marvel, özgürlük konusunda bize çok destek oldu. Belki ilerde bir şaka yaptığımızda ya da bir çizgiyi aştığımızda ‘Bunu yapmasanız daha iyi olur’ sözünü duyarız fakat şimdiye kadar yaptığımız şeylere inanılmaz bir destek verdiler. Bunun en büyük sebebi başardığımız şeyleri görmeleri ve onların da kendilerine ait çok daha büyük başarıları olması. Umut ediyorum ki Disney ve Fox’un birleşmesi, cennette kutsanmış bir evlilik gibi olur. Fakat şimdilik Marvel’ın desteğini tümüyle arkamızda hissediyoruz ve bu gerçekten harika bir his.

Açıkçası Disney tarafına geçen yapım hakkında “Acaba daha mı az küfür olur? Acaba daha mı az şiddet olur? Acaba Netflix kadar kan göstermezler mi?” şeklinde kafamızda soru işaretleri beliriyor. Yani, son olarak izlediğimiz Moon Knight dizisini göz önünde bulundurursak böyle soruları sormakta da yerden göğe kadar haklıyız. Sanırım bu noktada olası bir Daredevil dizisinin, Netflix’teki kadar “kanlı” olmasını beklemek bir hata olur. Yine de Deadpool için hem daha önce Kevin Feige’nin açıklamaları hem de şimdi senaristlerin yaptığı röportajlar içimize su serpiyor. Şimdilik Deadpool’un, alıştığımızdan farklı bir şekilde karşımıza çıkarılmayacağından emin olabiliriz. En azından biz öyle umuyoruz…

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili dostlarım? Sizce gerçekten bize ısrarla söylendiği gibi Deadpool’u, eski Deadpool olarak görecek miyiz yoksa illa ki Disney yumuşamasına uğrayacak mı? Yorumlarınızı her zamanki gibi merak ediyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.