Eğlence sektörünün büyük bir kısmı pazarlama dediğimiz naneden oluşuyor; biz de bunun –kasıtlı ya da endirekt olarak- dev bir parçasıyız hobi basını olarak. Bu beraberinde sektörün pek çok saçma sapan pratiğine tanık olma durumunu da beraberinde getiriyor. Video oyunları için hiçbir şekilde oynanış görüntüsü içermeyen fragmanlar, çizgi romanlar için pek bir anlam taşımayan konsept çizimler ve elbette sinema dünyasının yeni baş belası, “fragman fragmanları”.

Deadpool Fragman Fragman

Eğer bu “fragman fragmanı” dediğimiz, bazen “teaser” diye geçen, asıl fragmanın geleceği tarihe sizi hazırlamak için yayınlanan videoları illa yapacaksanız, Deadpool gibi yapın bari be sinema endüstrisi! 20th Century Fox’un gelecek sene Şubat ayında vizyona sokacağı Deadpool, bugün harika bir fragman fragmanıyla çıktı karşımıza. Gerçekten, şaka yapmıyoruz, bundan daha iyisi olamazdı!

Asıl fragman yarın çıkacak. Bunun Comic-Con’da gösterilen ve izleyen herkesin pek beğendiği video olup olmadığını bilmiyoruz şu raddede. Ama açıkça söylemek gerekirse, ben baya ürküyorum. Zira Deadpool şu dakikaya kadar gördüğümüz her şeyde bizi delice ihya etti. Geçen sene sızdırılan ilk test görüntüsünden, ara ara internete düşen set fotoğraflarına; açıklanan kadrodan sosyal medyada paylaşılan görsellere kadar.

Bu ihya durumu şu fragman fragmanıyla öyle bir seviyeye geldi ki, artık yarınki fragmanı izlemek istemiyorum. Çıta her seferinde gittikçe yükseliyor ve ben inanın T.J. Miller ve ekibi bunu nasıl aşacaklar bilmiyorum. Eğer yarınki fragman on üzerinden sekizlik bir iş olsa bile şuraya gelene kadar yaptıklarının altında kalacak. Yok on üzerinden onluk olursa da, filmin kendisi bünyemde oluşmuş inanılmaz hype ile mücadele etmek durumunda olacak. O yüzden dev bir sıkıntı içerisindeyim, fragman fragmanını döndürüp döndürüp izliyorum. Buyurun, siz de aynını yapın, beraber efkar dağıtalım!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.