Şans Sherwood’un en cesur adamı Robin Hood’un yüzüne hiç gülmedi değil mi? Yani “Hapşu” isimli karakterin olduğu Robin Hood filmi bence komikti, öte yandan onun dışında Robin Hood adına izlediğim hiçbir şeyi iyi hatırlamıyorum. Gönlümüzün Oscar şampiyonu Leonardo DiCaprio’da böyle düşünüyor olacak ki, kendi prodüksiyon şirketi Appian Way’i yeni bir Robin Hood macerasına doğru yöneltmiş. Joby Harold’ın Safehouse Pictures şirketi ile ortak çalışan Appian Way, yeni bir Robin Hood filmi peşinde ve bu filmi çekmek için Columbia Pictures ile birlikte yatağa girmeye çalışıyorlar.

Bildiğiniz gibi Harold daha önce Edge of Tomorrow’da yapımcılık yapmıştı. Ayrıca Guy Ritchie’nin yeni Kral Arthur filminde de yazarlık yaptı. Bu sebeple gayet sağlam bir adam olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan, yeni Robin Hood filmini yapsa yapsa bu adam yapar diyebileceğimiz bir kişi doğrusu. Tabii DiCaprio’nun da etkisini hafife atmamak lazım. DiCaprio, Columbia ile birlikte çalışmayı çok istiyor, daha önce prodüksiyon şirketi Appian Way, Django Unchained’de Columbia ile birlikte çalışmıştı ve ortaya nasıl bir iş çıktığını gördük. Bu sebeple ortak yapılan bir Robin Hood filminin nasıl olacağını merakla bekliyoruz.

hot-leo-leonardo-dicaprio-14278722-1350-900

 

Neticede bugüne kadar Robin Hood pek çok kere sinemaya uyarlandı, bazen ciddi oldu, bazen müzikal oldu, bazen komedi oldu, bazen de düpedüz animasyon yaptılar. Ama işin tam kıvamını tutturan bir iş bu dakikaya kadar gelmedi. Şimdilik DiCaprio ve Harold nasıl bir yön izleyecekler bilmiyoruz bu yeni filmle; ama umarız hem komedinin, hem de dramanın dozunu tam ayarlayacak bir iş çıkartırlar ortaya.

Filmin adı Robin Hood: Origins olarak belirlenmiş, fakat Robin Hood’u kim oynayacak, yayı DiCaprio mu tutacak bunu henüz bilmiyoruz. Warner Bros, 1991 yılından beri bir Robin Hood filmi yapmadığı için, ortam gayet yeni bir adaptasyona hazır aslında. Özellikle Russel Crowe’un yeni bir Robin Hood filmi yapmayacağını da bildiğimize göre, Sherwood şu sıralar yeni kahramanına hazır diyebiliriz.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

1 Yorum

  1. Gatsby , Catch me if you can… ve malum borsanın kurdu abimiz. bu saatten sonra oscar verselerde kabul etmemeli bence. tekrar tekrar izlenecek bir ton filmi var adamın. Rest in Live…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.