Disney, klasik hikâyelerinin tamamını live-action olarak uyarlamaya kararlı anlaşılan. Başrollerinde Tom Hanks, Benjamin Evan Ainsworth, Cynthia Erivo, Luke Evans, Joseph Gordon-Levitt ve Keegan-Michael Key gibi yıldızların bulunduğu filmi Robert Zemeckis yönetecek. 8 Eylül’de Disney Plus’da yayınlanması planlanan filmin oldukça masalsı bir havası var gibi gözüküyor. Eh, önce bir fragmanı izleyelim sonra zaten yorumları yaparız değil mi? Karşınızda Pinocchio!

Bir Pinokyo hikâyesinden ne bekliyordum bilmiyorum ama fragman beni asla heyecanlandırmadı. Bir masalın vermesi gerektiği atmosfere sahip olduğunu düşündüğüm filmin bahsettiğim havası bana sıkıcı geldi. Hatta fragmanı yer yer Robert Downey Jr.’ın Dolittle filmine oldukça benzettim ve bu da beni üzdü çünkü bildiğiniz gibi Dolittle filmi tam bir hüsrandı. Anlayacağınız Pinocchio, kadrosunda bulunan birçok yıldıza rağmen beni coşturamadı. Sanırım böyle olmasının temel sebebi, filmin hedef kitlesinde bulunmamam… Ben asıl Guillermo del Toro’nun yapacağı Pinocchio filmini bekliyorum!

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili geekler? Sizce de biraz soluk değil mi? Yoksa bu solukluk, olması gereken bir şey mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.