Disney’in ağır ağır ama bir hayli gümbür gümbür çıkış yapacağı yeni platformu, nihayet bir isme kavuştu! Scarlet Witch ve Loki solo dizilerinin yanı sıra Falcon&Winter Soldier ikilisine düşünülen projenin ev sahibine nihayet bir ad konuldu. Yeni zaman öldürme seanslarımızın sahibi ile tanıştıralım: DISNEY+.

Biliyoruz, çok da değişik bir isim değil. Öyle kelime oyunları içeren ve referanssal anlamda göreni eğlendiren bir addan çok uzakta. Dümdüz, net ve basit. Disney+. Disney ve daha fazlası yani. Klişe, ancak uygun.

DisneyPlus-banner

Tabii koskoca Disney, Netflix’e kafa tutacak olan yeni platformuna koyduğu ismini duyururken kuru kuru yetinmeyecekti -elbette! Bu haberin yanında promosyon olarak ekstra sosuyla gelen bir başka gelişme daha var, ki o da gelecek yeni projelerden birinin haberi: Star Wars: Rogue One prequeli dizisi geliyor!

Disney sözcüsü Bob Iger’ın açıklamalarına göre Rogue One’daki Cassian Andor‘ın yer alacağı bir Star Wars prequel dizisi yolda. Asi Birliği’nin kurulma hikayesinde önemli bir rolü olan Andor, bu projenin başlıca karakterlerinden olacak.

rogue-one-cassian-andor-diego-luna-star-wars

Cassian, yine filmdeki aktör Diego Luna tarafından canlandırılacak ve Variety’nin söylediğine göre Justin Kroll, Luna’nın Netflix dizisi olan Narcos’taki tüm sorumluluklarını yerine getirdikten sonra Rogue One dizisinde tam zamanlı yer alacağını belirtmiş. Ayrıyetten de Diego Luna, bu projede olduğu için ve karakterine daha derin bir bakış açısı sağlanacağından ötürü ne kadar heyecanlı olduğunu anlatmış.

Vallahi biz Star Wars’a dair umutlarımızı Leia gibi Obi-Wan Kenobi’ye bağlaya bağlaya çürüdük; daha fazla kelam edemez hale geldik. Mikrofon sizde o zaman. Ne diyorsunuz tüm bunlara?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.