Yaklaşık iki ay önce Divergent serisinin filmlerine dair bir haber yapmıştık, hatırladınız mı? Hani şu, son filmin ikinci kısmından vazgeçen Lionsgate’in, seriyi televizyon ekranlarına taşıyacağı haberinden söz ediyoruz. İşte o yaptığımız habere baktığınızda göreceksiniz ki, oralarda bir yerlerde televizyon projesinin kadrosunun henüz net olmadığını, film kadrosunun oynayıp oynamayacağına dair henüz kesin bir bilginin olmadığını ama yine de IMDB sayfasında eski kadronun yer aldığını belirtmiştik. İşte o muallak durum şu sıralar, film serisinde başrol Tris’i canlandıran Shailene Woodley’den gelen birtakım sözlerle beraber bir miktar açıklığa kavuştu -en azından bir kısmı.

“Ben bir televizyon dizisi için dahil olmadım bu projeye. Stüdyoya ve fikirlerini değiştirip farklı bir şeyler yapacak bu işe dahil kişilere saygım var, ama ben bir televizyon dizisi yapmakla o kadar da ilgili değilim.”

shailene-woodley-1-287

Bu sözleri sarf eden Woodley, kendini televizyon projesine dahil edecek gibi gözükmüyor açık ve net olarak. Teklifin gidip gitmediğine bile emin değiliz ama söylediği bu laflara göre, olası bir teklif üzerine kendi nihai kararını çoktan açıklamış gibi serimizin yıldızı. Rolü elinin tersiyle iten Woodley dışında, film kadrosunun geri kalanı bu konuda ne düşünüyor kimse bilmiyor henüz. Bu konuda daha hiçbir kelam etmeyen kadronun geri kalanının da Woodley gibi rolü reddedecekleri yüksek ihtimal olsa da, bazı hayranlar umutlarını, hala dizi için eski kadrodan birilerinin katılabileceği yönünde taze tutuyor, bilemedik siz ne dersiniz.

Mortal Instruments’ın başına gelen durumun bir renk değişiği, Divergent serisine de yaşandı gibi baksak bu duruma, muhtemelen yapımcılar da zaten film kadrosunu tercih etmeyecektir. Zira Woodley’nin bile şu anda içinde bulunduğu aktif bir projesi (Snowden) varken, kadronun geri kalanının da en az onun kadar meşgul olduğuna ve bir dizi için çok da heyecanlı olmayacaklarına üç aşağı beş yukarı neredeyse eminiz. Mortal Instruments’tan ders almalı Lionsgate; diziden çok yüksek bir geliri kesin olarak göremiyorsa bu işe pek atılmasını çok da ışıklı olarak göremiyoruz zira. Belli bir kitleyi etkilemeyi başarmış ve filmlerde daha aktif olan çoğu oyuncu, şu sıralar nedense çok da dizilere yönelmeyi tercih etmiyor -elbette istisnalar var, ama onlar kaideyi bozmaz.

Woodley’nin bu beyanı hakkında ne düşünüyorsunuz geekler? Onu bir de dizi projesinde görmeyi ister miydiniz yoksa bu kararı oldukça yerinde mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.