Daredevil’a şunun şurasında üç gün kalmış ey geek ahalisi, siz sabredebiliyor musunuz? Şahsen ben her gün kalkıp takvimin ayın 10’unu gösterip göstermediğini kontrol ediyorum. Bazı bölümler önceden bir takım basın odaklarına gönderildiğinden ve bu basın odakları diziy övmekten bitap düştüklerinden beri “Hadi inşallah” gazıyla bekliyorum Daredevil’ı. Marvel’ın Batman’lik mertebesine en yaklaşan karakteri olmasına rağmen büyük ekranda en olmadık şekilde yansıtılan Daredevil, bu sefer doğru yapılacak gibi gözüküyor. Zira aslında onlar doğru şeyler yapmaya kadro seçiminden başladılar. Charlie Cox, Rosario Dawson… ve tabii ki Vincent D’Onofrio.

Full Metal Jacket’taki efsane rolünden sonra nereye koysalar başyapıt çıkartna D’Onofrio’nun Marvel evrenindeki en baba kötülerden biri olan Wilson “Kingpin” Fisk’i oynayacak olmas beni uzun zamandır büyük sevinçlere gark ediyordu zaten. O yüzden kendisi Reddit’te bir AmA düzenliyince de soluğu internetin başında aldım. Pek çok soruya içtenlikle cevap verdi usta aktör, ama bizi en enterese edeni, “Marvel’ın hangi aktörüyle çalışmak istersiniz?” sorusuna verdiği cevaptı.

MARVEL'S DAREDEVIL

“Şu ana kadar gördüklerimden yola çıkarak konuşuyorum; hepsiyle çalışmak isterim. Marvel’ın yaptığı şeyin gerçekten harika olduğunu düşünüyorum. Ama kalbimde Iron Man’e özel bir yer var. Fisk’in Civil War sırasında Iron Man ile bir anlaşma yaptığını biliyorum. Bunun gerçekleştiğini görmeyi çok isterdim, ama şu an sadece ümit edebilirim.”

D’Onofrio’nun söylediklerinin meali şu: Kendisi Civil War’da rol almak istiyor. Çizgi romanlardaki Civil War’da gerçekten de Fisk ve Stark bir anlaşma yapıyorlar. Stark Fisk’e özgürlüğünü veriyor, Fisk de isyanda olan kahramanlar hakkında bilgi. Oradaki olayın nihayetini söylemeyelim ama, şunu belirtsek yeter, işler kimse için iyi gitmiyor ve Stark olayın sonunda hiç de hoş gözükür bir hâlde kalmıyor. Bunu sinemada görmeyi ister miyiz? Elbette, ama ben açıkçası D’Onofrio’nun büyük ekranda gözükmesini bundan da öte bir sebeple istiyorum. Bugüne kadar TV’den hiçbir karakter çıkıp sinemaya geçmedi, hatta sinemadan TV’ye düşen Carter ve Coulson geri yükselmediler. D’Onofrio’nun Civil War’da gözükmesi, hem Marvel dizilerini otomatikman daha değerli kılacaktır, hem de tüm evrenin bağlılığını daha da vurgulayacaktır. Bir de, adam muhteşem bir oyuncu be zaten! Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Tv ye düşmek demeyeydik eyiydi, bence ayrıca ışık tutmak için tvye yansıtmaları, mcu’yu mükemmel şekilde destekliyo..

  2. bu adama olan saygım 10 kat daha arttı oda benim gibi ironman fanı kesinlikle ciwil war yada spiderman filmlerinde gözükmesi gerek

  3. Kingpin’i görmeyi kim istemez !!! Kesinlikle Marvel evreninin bütünlüğünü bu şekilde görmek çok keyifli olurdu , sonuçta Loki hariç çok da kötü karakterimiz yok varolan , herkes adına müthiş olurdu !!!!!!

  4. Tv den sinemaya gecenler arasinda maria hill sayilmaz mi agents of shieldda gorunmustu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.