Civil War ile ilgili ekstra bir haber yağıyor şu sıralar farkında mısınız? Geçtiğimiz günlerde Russo biraderler bir röportajda Steve Rogers ve Tony Stark arasında geçen duygusal bir sahnenin, esasında ne manaya geldiğini açıklamışlardı. Şimdi de Entertainment Weekly’ye verdikleri bir röportajda, bundan daha da merak ettiğimiz bir sorunun cevabını bahşettiler bize: Robert Downey eğer Civil War’a he demeseydi, ne yapacaklardı? Allahtan filmin Blu-Ray çıkışı var 13 Eylül’de, onun promosyonunu yapıyorlar da, böyle sorulara cevap bulabiliyoruz.

Çünkü kritik bir soru bu. Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastain Stan, Anthony Mackie gibi oyuncular Civil War’da oynamaya mecburdular, Tom Holland ve Chadwick Boseman gibi oyuncuların kontratları da ona göre yapılırdı; amma velakin Robert Downey’nin ikna edilmesi gerekiyordu. Elbette bu ikna manevi değildi, Downey defalarca Marvel’a olan minnetini ifade etti röportajlarda. Gereken ikna biraz daha duygusaldı. En nihayetinde edildi… peki ya edilmeseydi?

Captain America Civil War Trailer_00018

İşte o noktada çok acayip bir yere gidebilirmiş film. Russo biraderlerin aklına gelen fikirlerden biri, Jack Kirby’nin ’76 tarihli Madbomb hikayesiymiş. Bu versiyonda Zemo’nun bir bomba patlatması planlanıyormuş hikayenin sonunda. Bomba da normal, sıradan vatandaşları çıldırtan türden bir bomba. Bir anlamda, onları “zombiye çeviriyor” diyor Anthony Russo. Kelimenin tam anlamıyla değil, ama genel olarak tablo bu.

Burada Russo’lara çekici gelen şey, Cap’in bu noktada içe dönük de bir savaş verecek olması. Çünkü normal vatandaş delirip üzerine koşuyorsa, sana saldırıyorsa, etrafına ve kendisine zarar veriyorsa; ancak kontrolü kendisinde değilse, ne yapacaksın? Cap’in bununla cebelleşmesini izlemek gerçekten de ilginç olurdu. Ama herhalde bir onbeş dakikalığına falan. Kesinlikle Civil War kadar büyük ve mühür bir gelişme değil. Niye tercih ettiklerini görebiliyorum, ama bir yandan da çok dar bir çatışma bu. Ne diyelim, iyi ki Downey he demiş!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.