Marvel’ın üçüncü faz filmlerinden birinin Doctor Strange olacağı artık kesin gibi. Marvel evreninin sihir mefhumuyla en içli dışlı karakteri Dr. Strange’in filmi neye benzeyecek, çok merak ediyoruz açıkçası. Ama ondan evvel, yönetmenlik koltuğunu kime devredeceklerini öğrenmek istiyoruz. İddialara göre şu anda dört büyük aday var.

Bunlardan ilki, Brave’in yönetmeni Mark Andrews. Andrews’ın geçmişinde canlı film yok, Pixar’da yetişmişbir film yapımcısı. Geçmişinde canlı film olmayan animasyon yönetmenleri, ilk uzun metraj canlı filmlerinde zaman zaman topallayabiliyorlar, Andrew Stanton’ın John Carter’da topalladığı gibi. Ama bazen de Brad Bird’in Mission: Impossible – Ghost Protocol’da başardığı gibi ortaya sağlam bir iş çıkartabiliyorlar. O yüzden Andrews seçeneği şimdilik bir kapalı kutu olarak kalıyor.

Doctor-Strange

İkinci seçenek ise Jonathan Levine. Levine’in iki ünlü filmi var, 50/50 ve Warm Bodies. 50/50 çok iyi eleştiriler aldı, fakat izlemediğimden yorum yapamayacağım. Warm Bodies ise konsepti duyunca düşündüğünüz her şeyin aksine çok kendinin farkında ve komik bir filmdi. Levine “Aşık olan zombi” hikayesini bana yutturduysa, “büyücü beyin cerrahı” konseptini de yutturur. Şimdilik adayım kendisi.

Üçüncü opsiyon olarak da Danimarkalı Nikolaj Arcel düşünülüyor. Arcel A Royal Affair, King’s Game gibi çok başarılı filmlere sahip, aynı zamanda The Girl with the Dragon Tattoo’nun ilk film adaptasyonunun da senaryosunu yazmış. Arcel Andrews’dan daha da kapalı kutu. Tutar mı? Tutabilir. Sürpriz kart şu an.

ultimate_marvel_vs_capcom_3_dr_strange_by_kaboxx-d4n19mn

Ve son düşünülen isim. Dean Israelite. Kendisinin ilk filmi, “buluntu film” türünde bir bilim-kurgu olan Welcome to Yesterday, bu ay vizyona girdi. Açık söylemek gerekirse en zayıf aday kendisi, fakat Marvel’ın bizi şaşırtma ihtimalini aklımızda tutarak onu da rahatlıkla eleyemiyoruz.

Favorimizi sorarsanız Jonathan Levine. Onun ardından plase Mark Andrews. Nikolaj Arcel yine kafama yatar gibi oluyor, ama Dean Israelite, şu an sol kulvardan koşu yapan sürpriz at konumunda. Finişi göğüsler mi? Göğüsleyebilir. Shakespeare filmleriyle anılan adama Thor’u, iki geek dizisi çekmiş, üç tanesinde başarısız olmuş adama tüm evreni teslim eden şirketten bahsediyoruz. Her şey mümkün.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.