Sevgili DC,

Daha iki saniye olmamış. İki saniye. Efendi gibi senin 2020’ye kadar vizyona sokacağını açıkladığın süper kahraman filmlerinin haberini girmişim. 400 kelime insancıl bir şekilde tek tek filmlerini yazmış, yorumlarımı katmış, yüce Geekyapar okurunun huzuruna sunmuşum. O sırada bir yerimden kalkayım, bir iki ayaklarımı açayım, belki biraz temiz hava alayım değil mi? Yok. O sekmeyi kapatır kapatmaz yan sekmeden yeni haberini görüyorum.

Bak sevgili DC. Bizim ailede kalp problemleri var. Allah biliyor ben de baca gibi sigara içiyorum zaten. Bana böyle ani şoklarla gelme. Tamam, bu seferki resmi açıklama değil geçen 2020 haberi gibi. The Hollywood Reporter’ın sağlam kaynaklardan aldığını söylediği bir duyum. Suicide Squad’ın başrolleri için kime teklif götürdüğüne dair bir duyum bu. Yani isimleri arka arkaya okudum, yüksek sesle kendi kendime bir defa daha tekrarladım. Tek tek her birinin Wikipedia ve IMDB sayfalarına girip eski filmlerine falan baktım.

Kim o dörtlü? Sayayım da değerli Geekyapar okurları da ürpersin: Will Smith, Ryan Gosling, Tom Hardy ve Margot Robbie.

2158844-waller

Yahu biricik DC Comics’im benim. İnsan insana bunu yapar mı? THR’nin dediğine göre halihazırda sözleşmelerin olan bu dört aktöre resmi teklifleri yapmışsın. Gelen haberlere göre Suicide Squad filminde ana kadroyu oluşturacak karakterler Harkness, Vixen, Amanda Waller ve Deadshot. Yani yukarıdaki dörtlü buna pek oturmuyor. Hadi Margot Robbie kafayı siyaha boyayıp Waller olarak karşımıza çıkacak, Harkness’ı Tom Hardy, Deadshot’u da Ryan Gosling oynayacak desek Vixen’ı kim oynayacak, Will Smith kimi oynayacak? Muhtemelen kadroya bir aktris daha ekleyip, Smith’i de kötü adam falan yaparsınız. Bilmiyorum artık, zaten olay daha teklif aşamasındaymış.

Yani tamam da, ayıptır günahtır yahu. Bu kadroyu topladıktan sonra biz nasıl 2016’yı bekleyelim, Suicide Squad’a nasıl yirmi beş bilet almayalım kişi başı? Sonra ben az önceki yazıda “Lan Guardians bu!” dediğime nasıl utanmayayım?

Lütfen sevgili DC. Biraz da beni düşün. Yemin ediyorum heyecandan dilim damağım birbirine yapıştı isimleri görünce. Bu ne? Gerçek çıkarsa ben sanırım salonda son nefesimi veririm. Rica ederim ona göre hareket et. Efendi gibi tanınmamış oyuncuları falan seç rolüne. Böyle epik işler yapma.

Ama yaparsan valla kişi başı yirmi beş bilet söz. Bu ne be!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. her ne kadar iyi oyuncular olsada şuan ben geç kaldım marvele yetişeyim çabası var ve ben hala guardians la bunlar diyorum. mesala marvel de dizi dünyasına girdi ama damalar onada plan yapıp avengers vari bişi yapıcaklar ve dizi ve filmler baglantılı olucak(en azından uzaktan) ama dc de oyle birsey yok random hangisi tutarsa.

  2. DC kaçan treni yakalamak için uğraşıyor ama kolaya kaçıyor gibi. Evet MCU da efsane oyuncular var ama bunların çoğunu efsane yapan zaten MCU yani büyüyen “evren” le beraber büyüyen oyuncular var bize o evrende olduğumuzu hissettiren şeylerden biri de bu değil mi zaten? DC kendi evrenini yaratmaktan çok kendi evrenini sağdan soldan topluyor. Umarım tüm eleştirilerim elimde patlar.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.