Bilmeyenler, ya da bilip de unutanlar için ufak bir hatırlatma. Marvel Cinematic Universe‘in on ikinci filmi olan Ant-Man epey dalgalı bir yapım süreci geçirmişti. Film esasen neredeyse MCU’nun tüm işlerinden daha eskiydi, hatta Kevin Feige kendisi bile “MCU’daki çoğu şeyi Ant-Man’e uysun diye değiştirdik” demişti. Toplam sekiz sene geliştirilme aşamasında kalmıştı film, ve bütün bu süreç esnasında filmin başında Edgar Wright vardı.

Shaun of the Dead, Hot Fuzz, Scott Pilgrim vs. the World filmleriyle tanınan İngiliz yönetmen, sekiz yılın sonunda, çekimlerin başlamasına görece kısa bir süre kala projeden ayrılınca olay olmuştu bu yüzden elbette. O dönemde ne Kevin Feige, ne de Edgar Wright “gerçekten fikir ayrılıkları yaşadık” demiş, başka da konuşmamıştı. Çok bilmiyorduk mevzuyu ve dürüst olmak gerekirse hâlâ da çok bilmiyoruz. Ama en azından Wright’ın bu ayrılık sonrası neler hissettiğine vakıf olduk Uproxx’un röportajı sağ olsun.

Ve inanır mısınız, hissiyatlar biz romantik ayrılıktan çok da farklı değil.

ENT_EdgarWright

Filmi izlemedim. Fragmanı bile izlemedim. Bu bana ‘Eski kız arkadaşını sevişirken izlemek ister misin?’ diye sormaya benziyor. Yani, yok almayayım kalsın. İzlemeye en yaklaştığım an bir uçaktaydı, yanımdaki adam izliyordu. Onun izlediğini görünce kendi kendime, hmm, dedim, belki de şu an laptop’ta yapılacak bir takım işlerim vardır.”

Resmen tam bir kalbi kırılmış aşık değil mi? Hayır çünkü röportajın başka yerlerinde iyice bu yöne giriyor. Mesela menajerine “Abi gözünü seveyim bana bir iş bul da Ant-Man çıktığı sırada meşgul olayım” demiş, fakat öyle bir iş bulunamamış. “Çok zordu, en zoru oydu” diyor. Kıyamam yani resmen o kadar ayrılık ayrılık laflar ki, bir rakıya falan götüresi geliyor insanın Wright’ı. Hele ki şu beyanın ışığında:

Asla filmle ilgili kötü bir şeyler söylemeyeceğim, çünkü işin doğrusu içinde arkadaşlarım var. Paul Rudd benim arkadaşımdır, hâlâ da görüşür ederiz. Hatta geçen New York’ta gördüm onu, akşam yemeği yedik. Tüm o olaydan beridir ilk doğru düzgün konuşma fırsatımız oydu. Ve şunu söyleyeyim, o filmde adımı senarist olarak geçirdikleri için çok mutluyum, çünkü sekiz yıl üzerinde çalışmanın mükafatını biraz da olsun sağladı. Bir ikincisi, arkadaşım Paul’a büyük bir filmde rol çözmüş oldum. Paul’a da dedim zaten, izlemediğimi biliyor, dedim ki ‘Paul filmi izlemedim, asla da izlemeyeceğim, ama Civil War’ı izledim ve en komik kısım sendin.'”

Ya Edgar, sen üzülme. Gerçekten. Gel abi bir ara oturup konuşalım uzun uzun. Sana süper kahraman filmi mi yok?

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.