Mad Max: Fury Road ile ilgili milyarlarca şey övdük bu sayfalarda. Hatta öyle bir şevkle övdük, öyle bir gazla yürüdük ki, ben bile bir ara hesap geçmişimi açıp baktım “ya para mı almıştık biz?” diye. Hayır, para falan almamıştık. Sadece George Miller tek kelimeyle mükteşem bir film yapmış, önümüze sunmuştu. Tek bir saniyesi bile boşta değildi, tek bir kurşunu bile boşa atılmamıştı. Ve buna, müzik de dahildi.

Mad Max: Fury Road baştan sona bitmeyen bir takip sahnesi olduğu için, çok fazla diyalog ve teşhir sekanslarına vakit ayırmadı. Filmi tekrar izlerseniz göreceksiniz, filmin gerçekten etine dolgun diyalog içeren konuşmalarının sayısı bir elin parmaklarını zor geçiyor. O yüzden, Miller sözün bittiği yere iyi bir müzik yerleştirmek zorundaydı. Onu da sağ olsun Tom Holkenborg sağladı. Bir diğer adıyla, Junkie XL.

43451933

Sizi bilmiyorum, ama benim hayatıma yıllar önce yaptığı A Litle Less Conversation remixiyle giren Junkie XL, Mad Max: Fury Road’a kadar ekstra saygı duyduğum bir sanatçı değildi. Ama Fury Road için yaptığı müzik o kadar şahane ki, şu an itibariyle ismi ne zaman bir yerde geçse, dikkat kesiliyorum. Mesela şu cümlede olduğu gibi: Junkie XL Deadpool’un müziklerini yapacakmış. Evet, yapacakmış. Bayramlar başlasın, o soundtrack için yerler şimdiden ayırtılsın!

Haberi Junkie XL resmi Twitter hesabından duyurdu. Bana soracak olursanız, bu mükemmel bir tercih. Mad Max: Fury Road, Zimmer / Shore / Williams vari geleneksel müziklerin altında daralacak bir filmdi. Junkie XL’in paslı, dinamik, sert müziği yükseltti Fury Road’u. Deadpool da aynen öyle bir eser. O yüzden, bence daha net bir eşleştirme yapılamazmış. Kimin aklına geldiyse, helal olsun, saygılar şelale kalsın, şapkalar çıksın. Filme dair beklentim yükseldi be!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.