80’lerin en has komedi işlerinden biriydi Ghostbusters. Bizim nesle (yani 88-93 doğumluların başını çektiği Y nesline) ağırlıklı olarak karasal kanallarda yayınlanan çizgi filmleriyle giren, müziğiyle de dillere pelesenk olan Ghostbusters’ın dönmesi için çok uzun süre kampanyalar yapıldı, başrolündeki aktörlere defalarca bu tip sorular alakasız filmlerin röportajlarında soruldu, insanlar imza topladılar… Ama bir türlü mesele “proje” aşamasına dahi gelemedi. Öyle ki, geçtiğimiz senelerde ana kadroyu toplayıp yeni bir hikaye anlatan Ghostbusters oyunu geldiğinde, insanlar ona bile Ghostbusters 4 muamelesi yaptılar. Bizi idare etti oyun etmesine ama, bir Ghostbusters filmi değildi…

Sonra da, malumunuz, Harold Ramis vefat etti. Ghostbusters’ın hem yazarı, hem de başrol oyuncusu olan Ramis’in vefatından sonra orijinal kadroyu toparlamak biraz daha zor gözüküyordu artık. Ümidimizi kesmiştik… Ta ki bugüne kadar. Sevgili geekyaparlar, davulları zurnaları getirin: Ghostbusters resmen geri dönüyor! Hem de tamamen kadınlardan oluşan bir kadroyla! Hem de son yılların en komik filmlerinden ikisini yazan adamın elinden!

ghostbusters_3_41848

2011’de çıkan ve Oscar’a dahi aday gösterilen Bridesmaids’den sonra kanımca ondan kat be kat daha komik olan The Heat’i yöneterek, senaryo partneri Katie Lippold ile birlikte bir anda komedi dünyasının aranan isimlerinden olan Paul Feig, yeni Ghostbusters projesini yönetecek; yine Lippold ile birlikte tabii ki. Üstelik kendi deyimiyle “en sevdiği şey komik kadınlarla çalışmak” olan Feig, tamamen erkeklerden oluşan orijinal Ghostbusters filmlerinin aksine, bu sefer tamamen kadınlardan oluşan bir kadroyla çıkacak karşımıza.

Bunu açıkçası bir “PR çalışması” olarak görebilirsiniz, ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Feig hem Bridesmaids’de, hem de The Heat’te kadınların başını çektiği filmleri ne kadar iyi yönettiğini gösterdi. Ben bu durumda sadece iyi yaptığı işe yönelen bir adam görüyorum, Scorsese’nin tehlikeli adamların filmini çekmesi gibi. Bu yüzden de yeni Ghostbusters projesi beni çok heyecanlandırıyor. An itibariyle başroller belli değil, ama onlarla ilgili de bir fikrim var. Feig ile hem Bridesmaids’de, hem de The Heat’te çalışan, muhteşem işler çıkaran ve inanılmaz komik olan Melissa McCarthy, bence filmin garanti aktrislerinden biri.

Sizce kadroda kim olmalı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.