Evet, yanlış okumadınız. Henüz tüm oyuncular açıklanmadı, evet, çekimlere başlama tarihi resmi olarak 14 Mayıs olarak verilmişti ve evet, her şey Tunus’ta başlayacaktı. Fakat Walt Disney’nin başkanı Alan Horn, Loyola Marymount Üniversitesine verdiği röpörtajda, an itibariyle, şu an, biz konuşmakta iken Star Wars Episode VIII’nin bir bölümünün çekildiğini duyurdu. Bu çekimler muhtemelen SlashFilm’den daha evvelde duyduğumuz İzlanda çekimleri olacaklar. O dönem J.J. Abrams’ın İzlanda’ya gidip, “plate” denilen çekimlerden yapacağı söyleniyordu. Bu çekimler, sonradan CGI ile başka bir yeşil ekrana eklenecek çekimlere verilen isim.

A_long_time_ago

Horn senaryonun kesin bir şekilde bittiğini de dile getirdi, bu da pozitif bir şey, ama en nihayetinde bizim bugün aldığımız mesaj şu: neredeyse on yıl sonra, tekrar, bir yerlerde yeni bir Star Wars filmi çekiliyor. Abrams’ın lens patlamalarına, yine bizden genç bir nesli hedef alması muhtemel senaryolara lanet olsun, şunu bilmek bile insana kendini iyi hissettiriyor. Filmin çıkmasına daha çok var (vaktinde Hobbit’e de öyle diyorduk hatırladınız mı?) ama yine de yıllardır hissetmediğimiz o yeni Star Wars heyecanı yine başlıyor ufaktan, hissedebiliyorum. Bak, Abrams, eğer bunun sonunda gidip iki saat Star Trek’in başka bir kostüm giymiş versiyonunu izlersem, o zaman evini basarım, ayağını ona göre denk al!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.