Bazılarımızın gençliğinde bazılarımızın ise çocukluğunda büyük bir yer kaplayan Jurassic Park serisini hepimizin sevdiğini varsayıyorum. Küçükken hayallerini kurduğumuz, haklarında daha fazla şey öğrenmek için araştırmalar yaptığımız dinozorların modern dünyada yeniden var olduklarını izlemek büyük bir zevkti. Ama bu dediğim sadece ilk film için geçerliydi. Orijinal serinin ikinci ve üçüncü filmi dahi, ilk filmin verdiği etkiyi bize veremedi. Gel gelelim şimdilerde izlediğimiz Jurassic World serisi ise ne yeni bir şeyler anlatabildi ne de eski seriyi hakkıyla devam ettirebildi. Yine bu yapımcıları, serinin devam filmlerini yapmaktan alıkoymadı. CinemaCon etkinliği sırasında Jurassic World: Dominion’dan bir fragman daha gösterildi fakat ne yalan söyleyelim, bu da bizi memnun etmedi.

İkinci fragmanla beraber hikâyemiz biraz daha net bir şekilde ortaya çıkıyor sanırım. İlk filmden beri Chris Pratt’in oynadığı Owen karakterinin yanında bulunan Mavi isimli Velociraptor’un bu filmde bir çocuğu olduğunu ve çocuğun kötü adamlar tarafından kaçırıldığını görüyoruz. En yakın arkadaşının evladının kaçırılmasına göz yummayan Owen, bu kötü adamların peşine düşerek bir nevi yeğenini kurtarmaya çalışacak. Ona bu tehlikeli yolculuğunda Jeff Goldblum, Laura Dern ve Sam Neill eşlik edecek. Biz de oturup bunu izleyeceğiz.

Yani sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama bu hikâye gerçekten inanılmaz sığ bir hikâye ya! Yani en başından beri Owen ile velociraptorlarının arasındaki bağı, saçma sapan bir avuç içi hareketiyle kompleks iletişim kurmalarını mantıksız bulan biri olarak, üçüncü filmde hâlâ bu muhabbetlerin devam etmesini hatta daha da ileriye giderek “Çocuğunu sana getireceğim, söz veriyorum” gibi absürt bir cümlenin kurulmasını aklım almıyor. Bu dinozor ve insan arasındaki “özel bağın” daha ne kadar ileriye götürüleceğini gerçekten bilmiyorum. Bana göre Jurassic Park markasının bu fragmanla birlikte dibini sıyırdılar fakat her zaman biliyoruz ki konu film şirketleri olunca dibin de dibi vardır. Bakalım daha neler göreceğiz…

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili geekler? Bir velociraptor sizden evladını kurtarmasını istese kurtarır mıydınız? Sizce Jurassic World serisi daha ne kadar devam etmeyi düşünüyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.