Nundu (Türkçe Karşılığı Yine Nundu)

gallery-1475079048-screen-shot-2016-09-28-at-161707

En tehlikeli yaratıklar sınıfındadırlar; evcilleştirmenin ya da eğitmenin imkansız olduğu bir türe sahiptirler. Doğu Afrika kökenli olan Nundular, boyutlarına rağmen oldukça sessizce hareket ederler. Nefesleri, koca köyleri ortadan kaldıracak kadar korkutucu salgın hastalıklara neden olabilecek kadar güçlüdür. Devasa bir leopar olarak görülen Nundu türünü alt etmek için şimdiye kadar hep en az yüz büyücünün bir arada çalışması gerekmiştir.

 

 

Occamy (Diğer Adı İle Okami)

Occamy_Fantastic_Beasts_CC_Trailer

Gizilgen, Paldıran ve Sapboynuzlar ile aynı derecede tehlikelidirler. Ana vatanları olarak Uzak Doğu ve Hindistan işaret edilir. Boyları beş metreye ulaşabilir ve tüylü, kanatlı, iki bacaklı, yılan-vari bir yaratık türüdür. Sıçan ve kuşlarla beslenseler de zaman zaman maymunları da yemekleri arasına dahil ettikleri görülmüştür. Oldukça saldırgandırlar; bu savunmacı davranışlarını, özellikle kabukları yumuşak gümüşten olan yumurtalarını korumak adına yaparlar.

 

 

Thunderbird (Diğer Adı İle Fırtına Kuşu* (?))

Thunderbird_Fantastic_Beasts_CC_Trailer_WM

Ana vatanları Kuzey Amerika olan bu tür, Ilvermorny Büyücülük ve Cadılık Okulu’nun dört büyük binadan yine aynı isimdeki Thunderbird’ün sembolüdür. Bu kanatlı dostlarımız tehlikeyi sezebilirler ve uçtukları sürece fırtına oluşturabilirler -adlarından da anlaşılacağı üzere. Kuyruklarındaki tüyler Shikoba Wolfe tarafından güçlü asalar yapmak üzere kullanılmıştır zamanında ve biçim değiştirme açısından da oldukça önemlidirler. Anka kuşlarıyla da yakından ilişkilidirler.

*Henüz Fantastik Canavarlar kitabında yer alan bir bilgilendirmesi ya da çevirisi yer almadığından, düz çeviri yapmayı uygun gördük.

 

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.