Belki hatırlarsınız, 20th Century Fox an itibariyle X-Men: Days of Future Past’in senaristi Simon Kinberg’in kaleme aldığı ve Chronicle’ın yönetmeni Josh Trank’in çektiği bir Fantastic Four reboot’unu yapmaktaydı. Başrollerinde Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara ve Jamie Bell’in oynadığı film aslında öyle kıyıda köşede kalmış bir film değildi, ki süper kahraman filmlerinin gişede direkt +300 milyon dolara oynadığı şu günlerde, olması da düşünülemezdi.
Bu film hakkında bildiklerimiz film “found footage” tipinde olacakmış ve Johnny Storm’u siyahi bir oyuncu canlandıracakmıştan öteye gitmezken, Kate Mara Twitter’a şu resmi koydu.

— Kate Mara (@_KateMara) August 2, 2014

Resimde filmin başrol oyuncularının beraber çektikleri bir selfie’yi görüyoruz, altında da Kate Mara’nın şu ifadeleri var: “Fantastic Four’un çekimleri bitti! Adamlarım Michael B. Jordan, Miles Teller ve Jamie Bell’e keyifli vakit için teşekkürler.”

Nasıl yani? Çekimler ne ara başladı da bitti yahu?

Ben size söyleyeyim. Film Paranormal Activity, Blair Witch ve yönetmenin bir önceki projesi Chronicle gibi “found footage” tipi, yani “biri çekmiş, biz de bulduk çaktırmayın” şeklinde çekildiği için, düşük bir bütçeyle ve görece az bir sürede çekildi. Peki sebep? X-Men: Days of Future Past’e 200 milyon dolar ayırıp, yaklaşık 7 ayda çeken 20th Century Fox bu filmi neden böyle hızlıca çekti? Ben açıklayayım: Muhtemelen eğer belirli bir sürede yeni bir Fantastic Four filmi çekilmezse, karakterlerin hakları Disney’ye geri dönecekti. Fox da bundan kaçınmak, dörtlüyü elinde tutmak için hızlıca bir film çekti ve vizyona soktu.

Sizi bilmiyorum, ve kesinlikle çok katı da davranmak istemiyorum ama, benim bu filme dair umudum bir hayli azaldı. Kadro şahsi kanaatimce hâlâ çok iyi, ama şuncacık sürede, gerilla operasyonu yapar gibi çekilen bir filmin beni etkileyebileceğine de pek ihtimal veremiyorum; cidden etkileyeceğini de pek sanmıyorum…

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.