Sinema tarihinin en şizofrence numaralandırılmış film serisi olma şerefine tek başına nail olan Fast & Furious, bildiğiniz gibi 7. filmine doğru hızla yaklaşıyor. Başrol oyuncularından birinin vefatının dahi durduramadığı seri, Saw, Insidious ve The Conjuring filmlerinin yönetmeni James Wan’ın yönetiminde yedinci filmini 3 Nisan 2015’te vizyona sokacak. Peki ya sonrası? İlk filmleriyle vasat gişeler elde etse de son üç dört filmiyle Universal’in en önemli serisi hâline gelen Fast & Furious’un kesinlikle yavaşlamaya niyeti yok gibi gözüküyor.

Universal Pictures’ın başkanı Donna Langley, meşhur araba yarışı serisi için gelecek planını çizdi ve çizerken bir hayli de netti: Seri en az Fast & Furious 10’a kadar devam edecek. Kendisinin The Hollywood Reporter’a verdiği açıklama tam olarak şu şekilde:

Furious-7

“Bizce seride en az üç yeni filme daha yer var. Bence hâlâ büyüyen bir film bu. Furious 7’nin durumuna göre de hareket edeceğiz tabii ki, ama son üç dört filmdir gişemiz çok artıyor ve özellikle uluslararası pazarda büyüyoruz. O yüzden bizce hâlâ bu madenden çıkartılacak bir şeyler var. Fakat tabii ki seriyi eskitmemek için de dikkat ediyoruz.”

Langley’nin beyanları çok net, Furious 7 gişede felaket bir şekilde çakılmazsa (ki çakılacak gibi gözükmüyor) onu bir Furious 8, 9 ve 10 takip edecek. Langley’nin “en az” derken rastgele konuşmadığı da çok aşikar bir gerçek. Siz onu şöyle okuyun: Eğer Fast & Furious 10 çok gişe yaparsa, 11’e de yürürler. Ama muhtemelen bunu yeni bir kadroyla yaparlar, çünkü kulağımıza gelen dedikodular, Universal’in son üç filmi art arda bu kadroyla, Justin Lin’in yönetmenliğinde çekeceği yönünde. 10. film tutarsa, genç kadro damgasıyla başka bir 11 görebiliriz. Ama bu tabii şimdilik sadece bir teori, Fast & Furious 11’e kadar kim öle, kim kala…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Fast and furious serisini çok severim ama tadında bırakmaları lazım iyi para getirdi diye 20 film yapıcaklarsa efsane bir seri olamaz

  2. Bence aynen devam etsinler, zira ilk filmler tırtoydu, onu unutturamadı henüz şu son 2 film. Devamı lazım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.