Marvel Stüdyoları nereden sağ gösterip sol vursak diye düşünmekten dolayı yakın vakitte işini yapamıyor hale gelecek diye çok endişeleniyoruz sevgili geekler. Zira izleyicileri şaşırtmak adına beyaz yalanlarla süsledikleri tanıtım çalışmaları, filmde çok ama çok farklı şekilde tesir edince insan ister istemez neye güvenip neye güvenemeyeceğini şaşırır hale geliyor. Özellikle de Infinity War dahilinde gelişecek olan tüm reklam çalışmalarına güvenmememiz gerektiği konusunda, hayranlar olarak hemfikiriz herhalde; değil mi? Niye güvenelim ki zaten yahu?!

Biz bu güvensizliğimizle devam ededuralım, Marvel’ın başındaki isim Kevin Feige açıklamalarına dur demek bilmiyor tabii. Biz zaten Russo biraderlerin şu açıklaması sonrası bir “Ya tamam da NEDEN?” diye bir soruyla kalakalmıştık hatırlarsanız. Şimdilerde ise Feige, biz hayranların adımız kadar emin olduğumuz dönecek her bir kahraman için yeni bir açıklamada bulundu. Emin olun bunların hepsinin bir manipülasyon çalışması olduğu konusunda kararlıyız. Ancak biz hayranlar olarak yemiyoruz elbette. Yine de sağ gösterip sol vurma konusunda başarılı olan MCU’nun acaba bu kadar açık şekilde rol kesiyor gibi gözüktükten sonra gerçekten de şaşırtacak şeyler yapabilir mi acaba soru işareti yaratan adımı olur mu olmaz mı şüphedeyiz doğrusu.

image_dlr_poster_final1

Bunu neden mi diyoruz? Çünkü Feige’ye io9 tarafından yöneltilen birtakım sorular, bu şüphemizin uyanmasına sebep oluyor. io9, Marvel’ın başındaki şapkalı emmiye “Avengers 4 tanıtımlarında Black Panther falan olacak mı?” diye bir soru yöneltiyor ve bizim Feige de duraksamadan şlaks diye yanıtı yapıştırıveriyor: “Hayır olmayacak. Çünkü o gitti.”

Infinity War sonunda küle dönüşen her bir kahramanın, Avengers 4 tanıtımlarında olmaması ne demek tahmin edebiliyor musunuz? Bu sene gördüğümüz tüm o destansı turlarda yalnızca ana kadro Avengers üyelerinin olması demek. Yani tekrardan başa dönüp sanki Avengers 1 çekiliyormuş gibi bir hissiyatla yapacakları bir tanıtım süreci var demek. Tabii buna Paul Rudd ve Elizabeth Olsen gibi birkaç isim daha dahil olacak malumunuz. Ancak yine de çok ama çok büyük bir kadro kaybı olacak.

Tamam, bu hareketi anlayabiliyoruz. İzleyicilere hiçbir şekilde spoiler vermemek adına tüm o isimleri tanıtım turlarından çekmeleri kendilerince yerinde bir hareket olabilir, hak veriyoruz. Ancak Feige’nin açıklamaları bununla bitmiyor elbette. Spider-Man’in geri döneceği konusunda ikinci filmi kanıt gösteren herkese bir tokat gibi cevap daha veriyor kendisi. io9 soruyor: “E yeni Spider Man filmi geliyor, o hangi zaman diliminde geçecek?” ve Feige yanıtlıyor: “Yaz döneminde geçeceğini biliyoruz. Muhtemelen yaz tatili olacak. Peter, arkadaşlarıyla Avrupa’ya gidecek. Hangi yaz tatili olduğunu bilmiyoruz… Yani, elbette ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz.”

3653334524001_5701582857001_5701555202001-vs

Durun durun, Spider-Man ile ilgili açıklamaları bu kadarla bitmiyor. Zaman çizelgesinde Infinity War’a dair etkileri kolay kolay sezdirmeyeceklerini belli eden Feige uzun bir açıklamayla bunu ta geçen seneden açıklamış bir de:

“Üçüncü ve dördüncü Avengers filmlerinde çok fazla şey yaşanıyor. Ve tahmin edebileceğiniz gibi birçoğu da bundan fazlasıyla etkileniyor. […] Sonuç olarak isimsiz yeni Avengers filmi de, gelecek olan yeni Spider-Man filmiyle ilgili olacak.”

Bu sözlerinin ardından da Civil War’un, Peter’ın okul ve özel hayatındaki etkilerinden bahseden Feige, aynı şekilde Infinity War ve Avengers 4 filmlerinin de aynı şekilde büyük ölçüde etki sahibi olduğundan bahsediyor. Tabii son iki açıklaması, geçen seneden kalma sözler. Kalın harflerle haberimizde yer verdiğimiz her cümlesi ise io9 ile yeni süreç içerisinde konuştukları şeyler. Yine de her noktayı birleştirince, Marvel Stüdyoları’nın aslında “Kimse için söz vermiyoruz, yeni filmlerinin geliyor olması kahramanların geri geleceği anlamına gelmiyor.” minvalindeki mesajı açık bir şekilde anlaşılabiliyor. Ancak gel gelelim, biz hala çiçeği burnunda yeni kadroya katılmış hiçbir oyuncuyu bir-iki filmde harcayıp yenilerine göz dikeceğini düşünmediğimiz Marvel için hala birtakım şüpheler beslemekteyiz.

'Avengers: Infinity War' film premiere, Arrivals, Los Angeles, USA - 23 Apr 2018

Dumur etme konusunda ve beyaz yalanlarla kandırma hususunda son derece başarılı olabilirsin Marvel, ama yine de daha yeni aldığın oyuncuları çat diye bünyenden çıkartmayacağını da adımız gibi biliyoruz. Üstelik daha en eski oyuncularının BİLE birkaç filmlik anlaşması olduğu dedikoduları, neredeyse doğrulanmış vaziyetteyken… Bilemiyoruz Altan…

Ne dersiniz geekler? Sizce Marvel Stüdyoları sahiden de kandırma çabalarının son demlerinde mi yoksa cidden ölen kimseyi geri getirmeme konusunda kararlı mı? Pek inanasımız yok ama, yine de bu kadar yırtınıyorlarsa yakında kokusu çıkar deyip topu size atıyoruz efendim.

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.