Bugün, mankenler ya da Hollywood’un asma kulede yaşayan yıldızları kadar güzel olmasa da tartışmasız bir geek prensesi olan Felicia Day’den bahsediyorum. İşte kendisini prensesimiz ilan edilmesini sağlayan geek-kafa işleri:

 

Buffy the Vampire Slayer

vi-buffy-625
Nathan Fillion yazısında da belirtmiştim, bir Geek ünlüsü olmanın en kolay yolu bir şekilde Joss Whedon’la çalışmak. Felicia da Buffy’de sekiz bölüm canlandırdığı Vi rolüyle Whedonverse’e dahil oldu. Vi Buffy’den sonra gelecek potansiyel avcılardan biriydi. Buradaki rolüyle hem kendisini geek camiasına tanıttı, hem de sonraki işlerinde kendisine destek olacak Whedon ailesiyle de tanışma şerefine nail olmuş oldu. Her ne kadar ben Angel’ı daha çok sevsem de Buffy de güzel diziydi be.

 

The Guild

theguild-625

Seçmelere girip seçilememekten, saçma sapan roller için çektiği eziyetten sıkılan Felicia en sonunda işleri kendi eline alır ve tamamen kendisinin yazdığı bu şovu Youtube üzerinden yayınlamaya karar verir. Tam bir geek kafasıyla yapıldığı belli olan dizi, WoW tarzı bir MMO oyununda kurulmuş bir topluluğun oyun dışında görüşmeye karar vermeleri ve bu karar sonucunda yaşadıklarına odaklanıyor. Dizinin en önemli katkılarından biri Joss Whedon’a Dr Horrible’ı çekmesinde ilham kaynağı olması. Dizinin promosyonu amacıyla çektikleri müzik videoları da kesinlikle izlenesidir. Rengarenk ve her biri içimizden çıkmış karakterleri, normal olaylara getirdikleri geek bakış açısıyla farklı bir komedi sunan dizinin altı sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

drhorrible-625

Nathan yazısında yer aldığı için çok üzerinde durmayacağım. Bu dizinin “The Guild”den ilham aldığını bildikten sonra başrollerden birinin de kendisine verilmesinin son derece normal olduğunu düşünüyorum. Horrible’ın platonik aşkı Penny’yi canlandıran Felicia aynı zamanda şarkı da söyleyebildiğini buradaki rolüyle göstermiş oldu.

1 2
Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

3 Yorum

  1. Ama, ama… Supernatural 🙁 Yani yazılanların yarısını severek izlemiş olsam da tam bir geek’i canlandırdığı Supernatural da keşke en azından diğer işlerinde bahsedilseydi. Teşekkürler ona yazı ayırdığınız için 🙂

    • Diğer İşleri’nde belirttim orada devam eden rolü olduğunu. Ama Supernatural’a ayrı yer ayırmama sebebim henüz onun yer aldığı bölümlere gelememiş olmam. Hala 5. sezondayım, şimdi görmediğim bir performansla ilgili de sağdan soldan çalıp yorum yapıyormuş gibi yapmak istemedim. Kusura bakma.

      • Yahu 2 kere filan okudum diğer işleri, Supernatural’ı görmemişim 🙂 Bilemedim ben de sizin durumunuzu, asıl siz kusura bakmayın 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.