E.L. James mahlaslı yazar Erika Leonard’ın dünya çapında devasa bir hit olan erotik romanı Fifty Shades of Grey, ya da Türkçe adıyla Grinin Elli Tonu nedir, nereden gelmiştir biliyorsunuz. Hayatına bir Twilight fan hikayesi olarak başlayan, fakat sonrasında orijinal bir öyküye evrilip, üç kitap hâlinde önce e-book, sonrasında da basılı olarak yayınlanan roman serisi, bir anda günümüzün en çok konuşulan işlerinden biri hâline gelmişti. Her mega-başarılı roman serisi gibi, Hollywood bunu da film hâline getirmeye niyetlenmiş, bundan yaklaşık bir sene önce de projeye yeşil ışığın verildiği açıklanmıştı.

İşte o projenin ilk somut göstergesi, Fifty Shades of Grey’in ilk fragmanı karşımızda sevgili Geekyaparlar. Kick-Ass’ten tanıdığımız Aaron Taylor-Johnson’ın eşi Sam Taylor-Johnson’ın yöneteceği, başrollerini ise Jaime Dornan ve Dakota Johnson’ın paylaşacağı film, özünde erotik olduğundan, başlıkta belirttiğimiz gibi iş ortamında izlemeniz pek tavsiye olunmaz. Aile ortamında da izlemeyin. Hatta eğer fırsatınız varsa etrafta utanacağınız birileri varsa hiç girişmeyin bu işe. Zira fragman her ne kadar basit başlasa da, sonlara doğru ipi iyiden iyiye koparmış.

fiftyshadesofgrey trailer

Fragman şu şekilde. Film anlamadığım bir şekilde 13 Şubat 2014’te Türkiye’de de vizyona girecek. Anlamadığım bir şekilde diyorum, zira Nymphomaniac’i yasaklayan bir ülke olarak Fifty Shades of Grey’e nasıl müsaade edeceğiz sorusunun cevabını bulamıyorum. Tabii şöyle de bir durum var, Fifty Shades of Grey olur da Türkiye’ye gelmezse çok üzülür müyüz? Sanmam. Kitap zaten bir meneme benzemiyordu, filmin de benzeyeceğini sanmıyorum. En azından hedef kitlesi daha ziyade kadın olan bir erotik iş olarak, kitabın bayrağını taşıyacak olması; bunu da işin başına kadın bir yönetmen koyarak yapmış olmaları sevindirici. Bu yine de filmin kötü olmasını engelleyemeyecek, zira kaynak materyalin çapı, çeperi belli zaten…

Her neyse, buyurun! Fifty Shades of Grey’in ilk fragmanı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.