5. Artık Tabi Prenseslik Kalmamış…

Force Awakens Japon Fragman 5

Leia genişletilmiş evrende Empire yıkıldıktan sonra -ki, burada olduğundan daha hızlı yıkılıyordu Empire- New Republic için önemli görevler ediniyordu. Burada da bunu bozmamışlar belli ki. Yalnız Rebellion’ın yerine geçen Resistance, daha dağınık ve daha gerilla bir örgüt olduğu için, öyle saraylar, tahtlar yok. Prenses terfi etmiş, artık baya Mon Mothma kıvamına gelmiş ama yine de.

 

6. Chewbacca?

Force Awakens Japon Fragman 6

Heyt be, Chewie! Ne özledik seni ya! Sen neye bakıyorsun orada? Niye sinirlisin? Dur bir dakika… Chewie? Chewie?! CHEWIE?!!

7. CHEWBACCA!

Force Awakens Japon Fragman 7

Yani, bunu fragmana koymak kimin aklına geldiyse ta ben o akla tüküreyim. Net. Burada çok açık bir şekilde Chewbacca kendini patlatıyor. Genişletilmiş evrende de Chewie’nin sonu kendini Han’ın çocuğu kurtulsun diye feda ederek gelmişti, tabii orada direkt kendini patlatma yoktu. Burada da Chewbacca’ya benzer bir final yapacaklar belli ki. Bence güzel bir hamle olur, tamam, ama ayıp be, fragmana koymayın şunu!

 

8. Işın Kılıcının Ucunda Hayatlar

Force Awakens Japon Fragman 8

Ne diyordu Kylo? “Senin başladığını, ben bitireceğim.“. Biz bunu “galaksinin gözünü çıkarma” olarak okumuştuk vakti zamanında. Eyvallah. Ama bu, ve sonraki kare, başka bir şeye de işaret edebiliyor. Güç Uyanıyor ya filmin adı, ve Luke falan ortada yok, Force mit olmuş ya? Acaba Kylo’nun bitirmeye çalıştığı görev, “güce dengeyi getirme” kehanetinin çok yanlış okunmuş bir versiyonu mu? Kylo Ren, güce meyilli olanları avlıyor olabilir mi tek tek? Bu bağlamda, Rey onun bir hedefi mi? Zira…

 

9. Yeni Bir Umut…

Force Awakens Japon Fragman 9

Fragmanda tam bu sahnede “Umut bulundu” deniyor Rey’in üzerine. Acaba diyoruz, Rey -ve belki de Finn-, uzun süre sonra ortaya çıkan ilk Güç kullanıcısı olabilir mi? Akla yatıyor, göreceğiz…

İlk fragmandan sonra yaptığımız geek muhabbetini de burada izleyebilirsiniz:

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.