Ben Star Wars’u video kasette izlemiş biriyim. Han Solo, Chewie, R2D2, C3PO, Skywalker sülalesi, Obi-Wan ve Vader ailem gibidir. Işın kılıcı replikam evin bir köşesinde durur. Star Wars, asla bırakmayacağım, ne kadar büyürsem büyüyeyim, benimle birlikte gelecek bir şey.

Fakat, dürüst olmam gerekirse Abrams’ın yönettiği bir Star Wars filmi benim için bir anlam ifade etmiyordu. Disney’in Star Wars’un genişletilmiş evrenini yok sayması ile birlikte, benim içimde de bir şeyler öldü, kabul etmek istemedim, kabul edemezdim, etmedim de zaten.

Screenshot_1

Yeni filme bu sebeple heyecanlanmadım, ne set fotoğrafları ne de ilk teaser benim için bir şey ifade etti. Fakat bugün, tam anlamıyla Star Wars: Force Awakens fragmanını izleme şansına eriştik ya, son karede benim içim yine pır pır etmeye başladı, nostalji dalga dalga geldi, güç içimde tekrar doğdu, gerçi sanırım hiç kaybetmemiştim ya.

Evet, Force Awakens’ın adam gibi fragmanı geldi, hepimiz çok heyecanlıyız, özellikle ben şu anda bu kelimeleri yazarken hala etkisinden kurtulmuş değilim, açıp açıp tekrar izliyorum, “bu ne acaba”, “hmm oha, neden bu Stormtrooper’lar farklı” ayarında sorular soruyorum kafamın içinde. Aklımda yeni film ile ilgili pek çok soru olmasına rağmen, heyecanımı gizleyemiyorum, “HAN SOLO REYİS” diye bağırmak istiyorum. Ne olursa olsun, artık ben bu filmi bekliyorum.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Force Awakens’ın fragmanı ile başbaşa bırakıyorum, o bilindik müzik girene kadar çok bir şey olmayacak, fakat o bilindik müzik girince tüyleriniz diken diken olacak, “Abrams, lanet olsun Abrams” diyeceksiniz ve Star Wars’u yeniden çok seveceksiniz.

Güç sizinle olsun.

Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

6 Yorum

  1. entry nick uyumu diyeceğim 20 nisanda güzel bir Batman v Superman tralier’ı için yorum yazmanı bekliyorum şimdiden teşekkürler ahaha

  2. İlk fragmanın dandikliğinden sonra hayal kırıklığına uğrayanlara can suyu
    gibi teaser.. Han Solo var, Chewie var, R2D2 var, Darth Vader var, Luke
    Skywalker var, herkes var herşey var var oğlu var! 😀 Işın kılıcı replikamızın tozunu almayı unutmadan sene sonunu bekleyelim 🙂

  3. İki fragmanda da görülen o siyahi stormtrooperın, Star Wars Rebels’in bir bölümünde görmüştük hani Ezra’ya akademide yardım eden küçük bi siyahi çocuk vardı, o ikisinin aynı kişi olma ihtimali var mı?

  4. jj i biraz tanıyorsanız asla bu stromtroper neden farklı diye sorular sormaya başlamazsınız belki bu sorunuza film cevap verebilir ama jj asla sorular cevaplamayacak. tonla tonla şey serpiştirecek anlamsız alakasız belki bunu diğer filmler serilerle bi yerlere bağlanacak ve sizler vay be adam 7. filmde ne dünya kurmuş off ne evren yarattılar be diyeceksiniz. ama bunlar tamamen bir yanılgı. adam ortaya atacak sonra birileri veya kendisi tekrar toplamaya çalışacak veya hiç çalışmayacak da. ilk film sonrası aklınızdaki yüzlerce sorunun peşinden tüm yeni evrenin ürünlerini izleyeceksiniz. işte jj tarzı başarı 😀

  5. Abramsı bu kadar dibe batırıyorsun ama filmi izledikten sonra çok büyük bir hata yaptığını anlayacaksın. Sanırım yazıyı uzun tutmak için böyle sallıyorsun.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.