Bazı projelerin içinde öyle isimler geçiyor ki, konuyla hiç alakasız olsanız bile dönüp bakmak zorunda kalıyorsunuz. Mesela bu haberimizde içeriğindeki isimleri başlığa koymamış olsalardı, hayatta kafamı kaldırıp da “Neymiş bu?” diye bakmazdım. Ama haberin içinde geçen her isim ilgimi bir kat daha cezbetti, aynı şeyi size de yapayım istedim.

Fortunately, The Milk 2013 yılında çıkmış bir çocuk kitabı. Bunda bir şey yok, ama bu kitabın yazarı Sandman’den Good Omens’den tanıdığımız bildiğimiz Neil Gaiman. Şimdi ilginizi çekmeye başladı değil mi? Kendisi bu kitabını “Yazdığım en aptalca şey” olarak tanımlıyor ve bu da elbetteki merak unsurumuzu arttırıyor. Özellikle Skottie Young’ın illüstrasyonlarıyla dikkat çeken kitabın konusu bir oğlan çocuğu ve kız kardeşinin babalarının süt almaya giderken yaşadıklarını anlatırken dinlemeleri üzerine kurulu. Yalnız bu basit görünen hikayenin içinde uzaylılar, korsanlar, piranalar ve zaman yolculuğu var.

fortunately_the_milk

Neyse efendim kitap ilginç, 20th Century Fox’ta hemen yapışmış film haklarına tabi. Burada da ilginç bir şey yok. Peki yönetmeni kim seçmişler? Edgar Wright. Hani şu Cornetto üçlemesini, Scott Pilgrim’i falan çeken adamı yani. Peki orada durmuşlar mı? Hayır en son gelen haberlere göre de filmin başrolüne son zamanlarda kariyeri düşüşte de olsa, yine de sempatimizi yitirmemiş olan Johnny Depp’in seçildiği yazıyor. Eğer Gaiman’ın filmle ilgili tanımı doğruysa daha doğru tercihler yapılamazdı sanıyorum.

Bu arada sinema dünyası Neil Gaiman’ı keşfetti sanıyorum. Bu film dışında  Joseph Gordon-Levitt artık efsane haline gelmiş Sandman’i, Ron Howard, kendisinin en başarılı işlerinden The Graveyard Book’u, StarZ kanalı da Gaiman’ın önemli işlerinden American Gods’ı uyarlıyor. Haliyle hazır popüler olmamışken ustanın bu işlerini toplayıp zamanı geldiğinde ukalalık yapmak için kaynak toplama zamanıdır.

Siz ne diyorsunuz geekler, bu kadrodan Gaiman’ın en aptalca işine yakışır bir sonuç çıkar mı?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.