Açık konuşacağım, bu habere kadar Fox’un en az ciddiye aldığım, en az heyecan duyduğum işi Gambit’ti. Deadpool hem kişisel sempatim hem de oyuncu kadrosuyla zaten öne çıkıyor Fox filmleri listemde. X-Men: Apocalypse serinin en baba düşmanlarından birini ekrana taşıyacak olması ve kısmi reboot filmlerinin kalitesiyle tartışmasız bir şansı hak ediyor. Wolverine’nin üçüncü filmini, önceki filmlerin görece başarısızlığına rağmen sırf Hugh Jackman’ı son kez bu rolde izleyecek olmamız sebebiyle zaten izlemek şart. Fantastic Four rebootu bile baştaki olumsuz yargımı fragmanlarıyla bir nebze olsun deldi, merak uyandırdı.

Ama Gambit daha baştan ana karakteri Channing Tatum’un oynayacak olması sebebiyle 1-0 yenik başladı benim gözümde. Channing Tatum’ı severim, aksiyon-komedi filmleri için ideal bir oyuncu olabilir, çoğu filmini de eğlenerek seyrettim ama kendisini bu role yakıştırma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Filmin senaryosunun da 2014’te gösterime giren, bence başarısız “Robocop” rebootunu yazan Josh Zetumer’e emanet edilmiş olması da endişelerimi bir kat arttırıyor ne yazık ki.

RupertWyatt1

Bu olumsuz durumlara rağmen en azından Fox’un yönetmen konusundaki tercihini saygıyla karşıladım. Entertainment Weekly’nin haberine göre, ilk solo Gambit filminin yönetmeni Rupert Wyatt olmuş. Kendisini “Rise of the Planet of the Apes” filminden tanıyoruz. Tim Burton’ın bile başa çıkamadığı bu konseptle başardıklarını sanırım hepimiz takdir ettik. Diğer filmlerini izlemediğim için yorum yapamayacağım ama özgeçmişinde başrolünde bir kumarbazın olduğu “The Gambler”ın olması da ilginç tabii.

Wolverine’den sonra X-Men’in belki de en önemli, en çok bilinen karakterlerinden biri olan Gambit’e Fox’un çok önem verdiği firmanın çeşitli yöneticileri tarafından paylaşılmıştı. Bakalım diğer oyuncu seçimleri ve ortaya çıkan hikaye ile yönetmen konusunda kazandıkları puanları arttırabilecekler mi? Daha da önemlisi ilk Wolverine filminden nefretle çıkan Deadpool hayranlarından sonra tatmin olmamış Gambit hayranlarının da gönlünü almayı başarabilecekler mi?

Bonus Haber: Channing Tatum, Magic Mike XXL’ın promosyonu için katıldığı Reddit AMA‘inde (Bana İstediğinizi Sorabilirsiniz 🙂 ) yaptığı açıklamada Apocalypse filminde kesinlikle yer almayacağını söyledi. Fox böylesi güzel bir fırsatı niye teper anlamış değilim.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

6 Yorum

  1. Bence Apocalypse’de olmaması iyi olmuş zaten yeterince mutant var filmde, üstüne bide oynayan elemanlar gençleştirilmiş tamamen eskiyle alakasız bi yere gelmiş -değişmeyen tek şey Hugh Jackman ona da bişe diyemiyoruz adam 2000’de başladı fox’un demirbaşı oldu.. – bu kadar karakteri idare edememeleri üstüne bide filmlerde ilk defa göreceğimiz bi Gambit’i totalde kısacık bi sürede harcamaları muhtemel.. Böyle olacağına filmine kadar bekleyeyim daha iyi..

    • Karakter çokluğu konusunda katılıyorum kesinlikle. Ama benim fırsat dediğim hem filmde böylesi bilindik bir oyuncuyu cameo olarak göstererek filmin konuşulma (ve tekrar izlenme) oranını arttırırsın, hem gişe konusunda garanti bir filmin içinde gişesi tartışmaya açık bir filmin reklamını yapar, aynı kitleyi diğer filme de yönlendirirsin, hem de X-Men evreninin birleşik bir evren olduğunu gösterirsin. Kastettiğim yöntem after credits olabilir, 2-3 saniyelik bir cameo olabilir, hikayeyle alakasız olsa da o karakterin o evren içinde yer aldığını gösterecek küçük bir sahne.

  2. Marvel’ın yönetmen tercihlerini ya daha önce ismini büyük başarı yakalayan ve küresel bağlamda oldukça yankı uyandıracak bir çıkış yapan filmlerle duyurmayı başarmış, küresel pazara yeni yeni açılmaya başlamış yönetmenlerden ya da daha önce adı hiçbir başarılı işte anılmamış, küresel dünyada kendisine hayran kitlesi kazandırmamış, etki uyandırmamış filmlerin altında imzası bulunan yönetmenlerden yana kullanması şuana kadar gözlemleyebildiğimiz kadarıyla hep olumlu sonuçlanmıştır. Wyatt bu klasmanda kendisine ”büyük başarı yakalayan” şeklinde tasvir edilen yönetmen kategorisinde yer edinmektedir. Dawn of the Planet of the Apes’ın gişe başarısı ortada, dolayısıyla Rupert Wyatt’ın yerinde bir tercih olduğu görüşündeyim.

  3. Bu film de seksenlerde mi geçecek? Ya da X-Men kadrosu tekrar günümüze gelecek mi (her film arasi 10-15 yıl atlanarak falan)?

  4. Şimdi bana kızacaklar olacak ama wolverine originsteki gambit çok az gözükmüş ve rezil edilmiş hatta fiziksel olarak da benzemiyor olsa da çok karizmatikti çizgi romanlardaki karakterlerin filme uyarlanırken aynı olması gerek diye triplere de girmiyorum o yüzden wolverine’deki gambit origins şeklinde yapılabilirdi

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.