Star Wars evreni yerinde durmuyor arkadaşlar. Bunu vakti zamanında Disney CEO’su Bob Iger aşağı yukarı “Aksırana kadar Star Wars yapacağız” dediğinde az çok tahmin etmiştik, ancak bir noktada genişlemenin daha zamana yayılacağına dair bir sanrımız vardı. Öyle bir şey olmuyor. Disney’nin Moğol İmparatorluğu gibi büyüttüğü Star Wars külliyatına bir yeni üçleme daha geliyor. Bu sefer mutfak Westeros‘tan.

Game of Thrones’u George R. R. Martin‘in kelimelerinden, doğru bir prodüksiyon ve her şeyden önemlisi doğru bir kast ile uyarlayarak müthiş bir başarı elde eden David Benioff ve arkadaşı D.B. Weiss‘ın Star Wars evreninde geçen yeni bir üçleme yapacakları duyuruldu bugün. Bu üçleme hem Episode filmlerinin ana Skywalker Saga’sından, hem de taze duyurulan Rian Johnson üçlemesinden bağımsız olacak. Star Wars Story markasından da bağımsız olacak mı, olmayacak mı bilmiyoruz.

1977 yazında uzak, çok uzak bir galaksiye seyahat ettik ve o günden beri o galaksinin hayalini kuruyoruz” diyerek bu yeni birlikteliği selamlayan Benioff ve Weiss, bu yeni üçlemede yazar ve prodüktör rolünü üstlenecek. Game of Thrones‘un bitmesiyle HBO için bir de Confederate dizisine başlayacak olan ikili epey meşgul kalacak gibi gözüküyor. Enteresandır, ikilinin GoT dışı beraber başarı elde ettikleri bir projeleri olmamıştı bugüne kadar. Şimdi bir yandan Star Wars, bir yandan Confederate, bir yandan da namı bir süredir yürüyen Dirty White Boys uyarlaması falan geliyor.

david-benioff-db-weiss

İşte haberimiz bu sevgili geekler. Game of Thrones dizisinin baş yazarları, yeni Star Wars üçlemesi çekecek. Üçleme olduğunu da şimdiden bilmemizi istiyorlar, o yüzden ben de kalın yazıyorum. Bu bir üçleme. Bunlar da Game of Thrones pastasının oluşmasında söz sahibi olduğu dışarı tarafından kabul edilmiş isimler. Mevzubahis marka Star Wars, markanın sahibi Disney. Bu bir üçleme. Bütün anahtar kelimeleri yeterince saydığıma göre artık hype’ımıza binip gün batımına doğru gidelim. Bir ara uygun görürlerse hikaye akıl fikir falan anlatırlar. Anlatırlarsa bakarız.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.