Geçtiğimiz günlerde size Orphan Black’ten Star Wars’a transfer var dedik ya, işte transferlerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi biliyorsunuz Lens Parlaması Adam’ın dışında bir de Gareth Edwards’ın Star Wars filmi gelecek, onu da bu sene Fantastic Four’u çekecek olan Chronicle’ın yönetmeni Josh Trank’in spin-off’u takip edecek. Henüz Trank’in filmi hakkında detaylı bir bilgi yok elimizde, pek dedikodu da gelmiyor. Fakat Edwards kendi filmine tabir-i caizse sokaktan adam toplar gibi oyuncu topluyor.

Senaryosu Chris Weitz tarafından yazılan bu spin-off’un kadrosuna geçtiğimiz hafta Orphan Black’ten Tatiana Maslany’nin katıldığı iddia edilmişti.  Fakat Edwards’ın kafasında Felicity Jones ile Rooney Mara gibi isimlerin olduğu da söyleniyordu. Kendisinin neden kanımca kötü oyuncular konusunda ısrar ettiğini anlayamasam bile, Edwards Felicity Jones’u da kadroya katmak konusunda ciddi gibi, en son dedikodular bu yönde bir anlaşmanın yapıldığını söylüyor. Anladığımız kadarıyla Maslany’yle anlaşma sağlanamamış ve seçim Jones’dan yöne yapılmış.

felicity-jones-in-talks-to-join-star-wars-standalone-film

Ayrıca kendisinin kadroya Aaron Paul ve Edgar Ramirez’i de katmak istediği konusunda söylentiler var. Benim bunlardan anladığım, Edwards Star Wars değil yeni bir Fast and Furious filmine adam topluyor, yani Aaron Paul’un Star Wars filminde işi ne? Felicity Jones ve Rooney Mara orada ne arıyor? Oldu olacak Neve Campbell’ı da kadroya katsınlar belki yeni bir Wild Things çekerler.

Neyse, bütün bunları geçiyorum, film ile ilgili ortada çok büyük belirsizlikler var. Öncelikle bu nasıl bir Star Wars filmi olacak? Konu ne? Hangi dönemde geçiyor? Bunları bilemiyoruz tabii fakat bir söylentiye göre film kelle avcıları ile ilgili olacak. Filmin Fett ailesiyle ilgili olacağı dedikoduları da mevcut. Daha öncesinde toplam üç tane olacağı açıklanan spin-off’ların birinin Boba Fett, birinin Han Solo, birinin de Yoda ile ilgili orijin hikayeleri olacağı söylenmişti zaten. Eğer bu dedikodular doğruysa Edwards’ın filmi Fett ile ilgili olan olacaktır. Trank de belki Han Solo filmini çeker, kim bilir? Bu gidişle karşımıza Ocean’s Eleven’ın Star Wars versiyonu bile çıkabilir. Her şey mümkün.

 

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

2 Yorum

  1. Bence yine sert bir yazı olmuş. Bildiğim kadarı ile Felicity Jones bu sene oscar’a aday oldu (olmamışsa bile theory of everything ile efsane bir performans sergiledi.) Zaten yetenkli bir oyuncu. O sebeple gayet iyi bir seçim. Aaron Paul’un Breaking Bad performansını izlemediniz mi bilmiyorum ki kendisinin Altın Küre adaylığı var en kötüsünden hani kendilerini genç yaşta kanıtlamış iyi isimler bunlar, eğer kadro seçimleri bu yönde olacaksa iyi bir SW filmi düşünülüyordur.

  2. Konu veya temayla ilgili bilgiler gelmeden yapılan casting’lerin anlamsız olduğunu ve filmle ilgili önyargı yarattığını düşünüyorum. Daha önce belirtmiştim spin-off’lara, origin hikayelerine karşı değilim, hatta heyecanlıyım. Ama önce bi ne yaptığınızı söyleyin, biz de kadroya katılanları ona göre değerlendirelim. Mesela Han Solo’nun gençliğini Aaron Paul oynarsa gerginlik yaratırım ama bi kelle avcısını oynarsa merak edebilirim nasıl olacak diye. Dolayısıyla Disney’in biraz şımardığını ve arsızlık yapmaya başladığını düşünüyorum. İnşallah bu yaklaşımlar çıkardıkları filmlere yansımaz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.