Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olan Super Bowl’un elli birincisi, Houston şehrindeki NRG Stadium’da geçtiğimiz gece vuku buldu. Patriots v. Falcons. Brady v. Ryan. Belichick v Quinn. Bu maça pek çok yerden bakmak mümkün, ama unutmamak gerek: Super Bowl bir Amerikan sporunun pazarlaması optimize edilmiş büyük finali. Bu da olayın topla oynanan kısımları kadar, pazarlama kısmının da ön plana çıktığı anlamına geliyor. Super Bowl’un devre arası Amerika’da büyük fragmanların, büyük reklamların cümbüşü şeklinde geçer. Biz de bu cümbüşü size sıcağı sıcağına aktarmak için, çıkanları topladık. Karşınızda John Wick 2!

Fragmanın başındaki göndermeyi zannediyorum kimseye açıklamaya gerek yok. Filmin yapımcıları birebir sub-dom aşk filmi ve tuvalet kağıdından uyarlanmış (yabancı filmler için diyebiliyor muyduk onu?) olan Fifty Shades Darker’a atıfta bulunmayı tercih etmişler. Ama tabii ki, John Wick 2’nin o uyarlamanın aksine, daha kaliteli olabilmek gibi bir şansı var. Çünkü hiçbir şey değilse, sümük gibi bir metinden uyarlanmıyor. Hayır, John Wick 2 baya iyi bir aksiyon filmini takip ediyor.

Slashfilm’in aktardığına göre henüz John Wick: Chapter 2 için inceleme ambargoları kalkmış değil, ancak gelen ilk intibalar komple olumlu. Hatta meşhur film blogunun yazarı Ethan Anderton’ın konuştuğu kişiler çoğunlukla filmin ilk John Wick’ten iyi olduğunu da dile getirmiş. Bu çok enteresan bir durum, zira John Wick 1’in çok sevilmesinin biraz da sebebi sol kulvardan sürpiz atak yapan filmlerden biri olmasıydı. Bir anda hayatımıza girivermiş, sempati toplamıştı yani. Genelde bu filmlerin ikincileri zor beğenilir.

John Wick 2’nin iyi eleştiriler alıyor olması, neredeyse tüm eleştirmenler filme ilkinin tesadüfi bir başarı olduğunu düşünerek gittiği göz önünde bulundurulunca muhteşem bir şey. Mesajını aldık Wick kardeşim. Önümüzdeki Cuma günü bir ton daha karanlık giyinip etrafa kurşun saçmaya biz de evet diyoruz. Geekokur, siz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.