3. Doctor Strange – 7.62 Ortalama

doctorstrange2

Bravo. Bravo Muhit. Helal olsun.

Daha önce de söyledim, Doctor Strange Marvel evreni dahilinde çok özel bir film. Pek çok unsuru klişe. Frankenstein gibi biraz. Bacağı başka yerden, kollar başka yerden… Ama en neticesinde bütün bunların üstüne atılan cila, yani bu klişe konu başlıklarını bir araya getirince söylenen laf çok orijinal. Bütün film boyunca “zaman” üzerine konuşuyor Doctor Strange, zamana karşı mücadele etmekten, zamanla mücadele etmekten, zamanı bir müttefik olarak kazanmaktan. Ve süper kahraman tarihinin AÇIK ARA en orijinal finaliyle de düğümünü çözüyor. Bütün bunlar ve daha fazlası yüzünden Muhit’in BRONZ madalyası hakkıyla Doctor Strange’in.

 

2. Iron Man – 7.77 Ortalama

07 Iron Man

Burada da itiraz edecek çok bir şey yok. Kevin Feige’sinden en yeni Marvel hayranına kadar herkesin üzerinde mutabık olduğu tek bir gerçek var: 2008 tarihli Iron Man filmi olmasaydı, MCU diye bir şey olmazdı. Marvel Cinematic Universe’i temsil eden tüm değer, şablon ve fikirler Iron Man’in sırtında oluşturuldu. Espritüel ama kahramanca tondan tutun da, şakalı post-credits sahnesine kadar… Yine hakkıyla, Muhit’in GÜMÜŞ madalyası Iron Man’in.

Altın ise…

 

1. Captain America: Winter Solider – 8.66 Ortalama

12 Captain America The Winter Soldier

Şüphesi olan var mıydı?

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.