En İyi Yabancı Film

Yabancı Film

Burada iki favori var. Özellikle başrol oyuncusu Veerle Baetens ile ön plana çıkan Belçika filmi The Broken Circle Breakdown ve aynı dalda Altın Küre’yi ve BAFTA’yı götüren İtalyan filmi The Great Beauty. Bizim tahminimiz The Great Beauty‘den yana. Paolo Sorrentino’nun filmi pek çok Amerikalı eleştirmen tarafından sene sonu en iyi filmler listesinde boy gösterdi ve Oscar’lara bir ton ödülle geliyor. İtalya alır.

 

En İyi Animasyon

Animasyon

Eğer tek Oscar dalına bahis yapma şansımız olsa, evi satar Frozen‘a basardık. Kazanmasından o kadar eminiz. Eğer Frozen yerine başka herhangi bir film kazanırsa gecenin açık ara en büyük sürprizi olur, ama olmayacak, çünkü Frozen çok net Oscar’a yürüyor.

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Uyarlama Senaryo

Senaryo dalları ikiye ayrılır. En İyi Uyarlama Senaryo, genelde senenin ön plana çıkan filmlerinden birine gider, En İyi Özgün Senaryo ise auteur’lara ve indie’cilere özür mahiyetindedir. Bu sene de bu mantığın şaşmayacağını düşünüyoruz. Bizce bu ödül 12 Years A Slave‘in. Daha fazlasını söylersek listenin geri kalanı için spoiler olur.

 

En İyi Özgün Senaryo

Özgün Senaryo

Peki kimden özür dileyecekler? Tabii ki muhtemelen geceyi bir veya iki ödülle kapatacak olan American Hustle‘dan. Yanlış anlamayın, biz gönlümüzden geçene versek Spike Jonze’un muhteşem kelimelerini içeren Her senaryosunu altın heykelciğe boğardık. Ama Akademi biraz vicdan pazarlığı ile işliyor. American Hustle senenin “üçüncü büyüğü” olarak, bizce Özgün Senaryo ödülünü kapacak.

1 2 3 4
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.