En İyi Yardımcı Oyuncu, Kadın

En İyi Yardımcı Kadın

Geldik mi zurnanın zırt dediği adaylıklara? Şimdi ellerimizdekileri bir inceleyelim. June Squibb‘in adaylığı pek çok Akademi üyesince kendi başına “uzun süren bir kariyeri ödüllendirme” mefhumunda yeterli görülecektir. Julia Roberts‘ın performansı öyle acayip keskin değildi. Sally Hawkins, sol kulvardan sürpriz koşusuyla buraya geldi, ama bundan fazlasına gidemeyecektir. Yarış iki aktris arasında geçiyor: Jennifer Lawrence ve Lupita Nyong’o. Dürüst olalım, Nyong’o kazanırsa da şaşırmayacağız, ama Akademi Jennifer Lawrence‘ı çok seviyor. Bizim tahminimiz J-Law. (Şu kısaltmayı kullanırken utandık evet…)

 

En İyi Yardımcı Oyuncu, Erkek

En İyi Yardımcı Erkek

Lawrence-Nyong’o çekişmesi En İyi Yardımcı Oyuncu, Kadın dalına renk katıyor diye düşünüyorsanız, En İyi Yardımcı Oyuncu, Erkek dalını kapkaranlık görmeniz gerek. Zira rekabetin r’si yok. Jared Leto, Dallas Buyers Club’daki performansıyla övgü üstüne övgü, ödül üstüne ödül topladı. Haklı olarak üstelik. Bu dalda ödül onundur.

 

En İyi Oyuncu, Erkek

En İyi Oyuncu erkek

Rekabet sağlam. Bir yanda yıllardır ödül bekleyen Leo DiCaprio var. Maalesef bir süre daha bekleyecek gibi gözüküyor; bu sene çok sağlam bir lobi çalışması başlatmış olmasına rağmen. Öte tarafta American Hustle’da tanınmaz halde muhteşem bir performans sergileyen Chrstian Bale var. Nebraska performansıyla Bruce Dern‘i de unutmak mümkün değil. Fakat yarış şimdilik iki kişi arasında geçiyor, Chiwetel Ejiofor ve Matthew McConaughey. Favorimiz? Matthew McConaughey. Kendisi çok uzun zamandır da önde gözüküyor. Oscar konuşmasını hazır etmediyse ismimiz Geekyapar değil.

 

En İyi Oyuncu, Kadın

En İy Oyuncu Kadın

Sevgili Hollywood aktörleri ve aktrisleri, lütfen Cate Blanchett ve Daniel Day-Lewis film çektiklerinde efsane performanslar sergilemeyin. Biliyorsunuz ki güme gidecek. O sene başka hiçbir performans konuşulmayacak. Yapmayın bunu kendinize. Aynı Day-Lewis’in There Will Be Blood ve Lincoln performansları gibi, bu sene Blanchett başka hiç kimseye hiçbir şey bırakmadı. Cate Blanchett‘in kinci Oscar’ını biz garanti görüyoruz. Ama kesinlikle iddia ediyoruz ki, Amy Adams‘a yazık oldu. Şahane bir performanstı o da.

1 2 3 4
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.