Black Panther

Marvel-Black-Panther-625

Spider-Man’in gelişiyle önemi azalmış görünüyorsa da bence hala en karizmatik karakterlerden biri olma potansiyeline sahip Black Panther. Wakanda’nın Kralı olması sebebiyle bilgeliği, karizması, stratejik zekası yüksek olacaktır. İnsanüstü gücü, duyuları, refleksleriyle fiziksel olarak da takıma katabileceği çok fazla şey var. Hatta biraz daha ileriye gideyim, bence Rogers’ın olası ölümüyle boşalacak Avengers liderliğine en uygun karakter. Ayrıca Avengers’ın uluslararası bir takım olarak görülmesini de sağlayabilir. Chadwick Boseman henüz kendini tam anlamıyla kanıtlamış olmasa da, şimdiye kadar gösterdiği performanslarla bu ağırlığı taşıyabilir görünüyor. Doğru bir yaklaşım ve planlamayla Phase 3’ün ve 4’ün en önemli karakterlerinden biri haline gelmemesi için hiçbir sebep yok.

Takıma katılma olasılığı: Çok Yüksek

Takıma katılsın isteğimiz: Yüksek

 

Captain Marvel

Captain-Marvel-625

Nasıl Black Panther Avengers’ı uluslararası bir takım yapabilirse, Carol Denvers da takımı galaksiler arası bir takım haline getirebilir. Kendisi katıldığı anda takımın en güçlülerinden biri haline gelecek zaten. Çizgi romana bağlı kalırlarsa askeri bir geçmişe de sahip olması dolayısıyla takım liderliği için güçlü adaylardan biri. Çizgi romanda Civil War sonrası direktör Tony Stark tarafından kurulan Mighty Avengers’a liderlik yapmışlığı var. Tabii Marvel evrenindeki rolüne göre Guardians’a daha yakın bir karakter haline de gelebilir. Oyuncu seçimi konusunda hala açıklama olmamasını Marvel’ın güçlü bir isimle anlaşma çabası olarak yorumluyorum. Açıkçası Avengers’da Black Widow dışında güçlü bir kadın karakter görme olasılığımız kendisinin takıma katılma isteğimizi artırıyor.

Takıma katılma olasılığı: Yüksek

Takıma katılsın isteğimiz: Yüksek

 

Inhumans

Inhumans_625

Marvel’in X-Men’e cevabı olarak pohpohladığı ve Agents of SHIELD ile girişi yapılan Inhumans’da öne çıkan karakterlerin Avengers’a katılabilme olasılığı var mıdır? X-Men’den Avengers’a katılanlar olduğuna göre, neden olmasın= Öncelikle Skye doğru bir senaryoyla Avengers’a güzel bir katkı olabilir. Peki, başka isimler? Çizgi romanda Crystal Avengers’a katılmıştı mesela. Liderleri Black Bolt da Strange’de bahsettiğim Illuminati’nin bir üyesiydi. Açıkçası şu anda yorum yapmak zor, filmde izleyecekleri yola göre (Bu arada Inhumans Phase 3’nin son filmi, yani Infinity War Part-2’dan sonra) Phase 4’teki rolleri de şekillenecek.

Takıma katılma olasılığı: Düşük

Takıma katılsın isteğimiz: Düşük

 

Bonus:  The Defenders

The-Defenders-625

Burada kronolojik sırayı biraz bozdum, çünkü Netflix serisinin karakterlerini benzerliklerinden dolayı tek başlıkta yorumlamak istedim. Açıkçası “The Defenders” zaten konsept olarak sokak seviyesinin Avengers’ı gibi duruyor. Çizgi romanda “New Avengers”da yer alan çoğu karakteri zaten içeriyor. Dolayısıyla aslında Avengers takımına katılmalarından çok, Civil War’a katılmalarına daha motiveyiz. Mevcut zihniyetteki -yani büyük güçlerle kapışan ağır abiler- konsepte çok uygun sayılmazlar. Ama Marvel çizgi romandaki gibi Phase 4’te farklı Avengers hikayeleri anlatmayı seçerse (ki Defenders varken buna ihtiyaç duyacaklarından emin değilim) o zaman uygun bir senaryoda çok başarılı olabilirler. Ama Marvel o yola gitmezse bence senaryo gerektirdiği takdirde seçtikleri karakterleri kullanarak hem dizilere ilgiyi arttırır hem de filmlerde değişik bir hava yaratabilirler. Çizgi romandaki Luke Cage/Spider-Man dinamiği, Iron Fist/Doctor Strange iletişimi gibi pek çok farklı lezzeti filmlerde görebilmek süper olur.

Takıma katılma olasılığı: Orta

Takıma katılsın isteğimiz: Yüksek (Konu Civil War ise Aşırı Yüksek)

1 2
Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

29 Yorum

 1. Açıkçası RDJ filmdeki gibi normal hayattada emekli olup çiftliğe falan yerleşmek isterse, bundan sonra Marvel Universe’ ın Benedict ile devam edeceğini düşünüyorum.

 2. Bana sorarsan Dr.Strange kesinlikle katılmalı, iyi bir dinamik katacaktır. Zaten Kambırbeybi RDJ’nin MCU’daki veliahti olduğundan kesinlikle Avengers’a dahil olacaktır diye düşünüyorum.

  • aslında teknik olarak dr strange phase 3 4 çok rahat izlettirir kendi başına bile hatta new avengers filmlerinde bile başı çekebilir ama keşke spiderman biraz daha büyük olsaydı onun kaptan olmasını isterdim new avengers filmlerinde veya ön planda olması

   • Aslında Spider-Man’i genç seçmeleri doğru olacaktır. Sonuçta 4.Faz gelene kadar hem Spidey hem de oynayan genç aktör olgunlaşacaktir. Git gide büyüyen bir Spidey izleriz, hem kim bilir, New Avengers’ta kilit rollerden bile olabilir böylece bence.

    • Tuğberk Ağca Cevap ver

     Dylan O’Brian falan olsaydı iyiydi ya zaten büyük ama küçük gibi görünüyor. Seçecekleri adamdan ben ümitli değilim.

   • içimden bir his bizi büyük bir spiderman bekliyor diyor. belki o isimde Martin Freeman olabilir?

 3. Carol Danvers, Guardians’a, Scott Lang de Defenders’a ikisinden birinin Avengers’a yakışcağından daha çok yakışır. Phase 4’da bi İlluminati filmi gelirse Doctor Strange ona katılır, onun dışında katılmaz. Spidey ve Panther kesin katılıyorlar, İnhumans ve Defenders kendi başlarına takımlar zaten, onlar bi yere katılmaz.

  • Geçen sezon sorsaydın, düşük derdim kuvvetle muhtemel. Çünkü Agents of SHELD MCU’ya her türlü bağlı ama MCU Agents of SHIELD’ı çok iplemiyordu (ki Joss Whedon’ın açıklamalarına göre Coulson filmlerde hala ölü).

   Ama Age of Ultron’un açılış sahnesini direk diziden yönlendirdikleri için o kadar kesin konuşamıyorum artık. Infinity War’a daha çok var, ama tahminimince Quake dahil herkesi bir şekilde (Cameo olur, arka planda olur, ismi geçer vs.) kullanacaklardır. Hatta ben olsam sonraki film Inhumans’a o şekilde pas atardım. Ama dediğim gibi film aleminin dizi alemine bakışı hala net değil kafamda.

   Bu arada bir sürpriz yapsalar, Civil War’da yapıştırsalar Quake’i. Filmin temasına da uygun. Hoş olmaz mı?

   • Muhteşem olurdu gerçekten 😀 Ama Civil War’da Quake cameo’su görme ihtimalimiz pek düşük gibi. Ama Marvel bu, belli olmaz, her ihtimale hazırlıklı olmak lazım 😀

   • Halbuki ben de Age of Ultron’dan sonra dizinin daha da az iplendiğini düşündüm. Yani açılış sahnesinde diziyi filme uyarlamışlardı tam tersi değil. Ve Fury bir grup ajanla çıkıp 1 sene içinde gördüğümüz 4. farklı (maksat abartı olsun, HYDRA’yı da saydım) SHIELD ile gelince tamam dedim, “diziden bize ne, film tarafı olarak” dediklerini anladım.

 4. daredevil’in civil war’a katılacağı kesinleşmesi mi? mtv discover’da katılacağını söyledi bildiğim kadarıyla charlie cox.

  • Charlie Cox her röportajında “Beni de aranıza alın. Çizgi romanda da var zaten, ben de olsam ya..” şeklinde açıklamalar yapıyor. Maalesef henüz ortada resmi birşey yok. Olsa ilk haber gireriz zaten. 🙂

   Edit: Biraz daha araştırdım senin için, Feige “Bu tip şeyleri düşünüyoruz ama onlar önce bir kendilerini televizyonda konumlandırsınlar.” tarzı şeyler söylemiş. Cox’da “Civil War” çekimlerine az kaldı, hala beni çağırmadılar.” diye veryansın etmiş falan. Tabi Marvel bu, ne yapacağı belli olmaz. Bir anda ekleyebilirler, belki eklemişlerdir bilmezliğe geliyolardır. Hayırlısı..

   • gelse keşke ya. evet, asıl kostümünü yeni giydi ve dizi daha ilk sezonunu yeni bitirdi ama katılabilir bence. sonuçta ilk sezon oldukça tuttu ve easter eggler ile de mcu’ya dahil olduğu gösterildi. karakterin oturduğunu da düşünüyorum, netflix o konuda iyi bir sunum yaptı. en azından infinity war’da görürüz diye düşünüyorum. *lütfengörelim* charlie güzel canlandırıyor karakteri, yakışır diğerlerinin yanına. teşekkürler bu arada yanıtınız için. umarım civil war’da az da olsa görürüz.

 5. Black Widow ve Captain Marvel’ın aynı takımda olması ilginç olabilir. Aralarındaki ilişki nasıl olurdu acaba?

 6. Abdurrahman Kutlu Cevap ver

  Winter Soldier in Avengers’a katılma ihtimali yok mudur? Yani Bucky den bahsediyorum.

  • Bence var, yada olmalı çünkü Cap öldükten sonra yerineo geçiyor çizgi romanlar da

 7. Mustafa Bayraktar Cevap ver

  Ben bir She-Hulk süprizi de bekliyorum/istiyorum. Bunun yanı sıra Winter Soldier arz-ı endam edebilir. Civil War’ da Rogers ölecek deniyordu. Kalkan ona geçebilir. Kalkıp ta Falcon’a vermezler herhalde.

 8. Tuğberk Ağca Cevap ver

  Doctor Strange için çokpis heyecan yaptım. Spider-Man fanıyım falan da Benedict Cumberbug on numara olacak.

 9. infinity war’daki kargaşayı ve sonrasında infinity gem’leri çizgi romandaki gibi belli karakterlere emanet ediceklerse doctor strange kesinlikle tek seferlik olsa bile katılmalı. Captain marvel ve black panther allahın emri zaten. age of ultron’u izlerken farkettim bugün black widow ve şuan ki kadronun bi şekilde dağılması lazım. hayali kadrom cap.marvel,black panther,doctor strange,scarlet witch hadi bide vision olsun 😀

 10. Şafak Şimşek Cevap ver

  Dr strange’nin evrene dahil olmasıyla Hood gibi ilginç düşmanları da görme şansımız olabilir. Oradan belki Ghost rider’a falanda değinirler evren daha da genişler.

 11. kaptan ölür mu ya? bildiğim kadarıyla kontratını 1 film daha uzattılar chris evans’ın

 12. Dosctor Strange in katılımı kesinlikle şart, özellikle infinty war filmi için… olay tamamen taşlar üzerinden gidecek ve yanlarında evrenin en büyük büyücülerinden birinin olması şart.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.