SyFy Channel’ın saçma sapan film serisi Sharknado’yu bilir misiniz? Hakkında isminden başka hiçbir bilgiye sahip olmanızın gerekmediği bu B-film serisi, ilginç bir şekilde tutmuş vaziyette. Tabii bu tutuşun arkasında bu tip B-filmlerini özellikle izleyen hayranların olduğunu söylemek gerekiyor. Yani benim de en sevdiğim filmlerden biri Birdemic mesela, bu sebeple Sharknado gibi bir konseptin nasıl bu kadar tutacağını anlayabiliyorum. Sanırım böyle durumlarda önemli olan bir fikri ne kadar ileri götürebileceğiniz. Sonuçta Sharknado 3 diye bir şey var ve büyük ihtimalle Sharknado 4’te gelecek.

Öte yandan, Sharknado 3’ü izlemek isteyebilirim, bunun en büyük sebebi sanırım 80’lerin fatihi, gönüllerin Kara Şimşek’i David Hasselhoff’un kadroya katılmış olması. Evet, Sharknado 3’te artık bir adet nurtopu gibi David Hasselhoff’umuz var. Hoff, Tara Reid, Cassie Scerbo, Bo Derek, Ryan Newman ve Jack Griffo’nun bulunduğu bir kadroda yer alacak, bu isimlerin hepsi daha önceki Sharknado filmlerinde de mevcutlardı.

1426271991016

Peki ama ne bu Sharknado? Sharknado aslında içinde köpek balıklarının olduğu bir fırtına. Sharknado 3’te bu fırtına Florida’yı vuruyor, ana karakterimiz testereli Finn ise bahar tatilindeki çocukları kurtarmak için olayların içine giriyor. Yani gerçekten saçma sapan bir senaryo, fakat işte seveni var yapacak bir şey yok. Açıkçası böyle bir filme David Hasselhoff gerçekten iyi gitmiş. Hatta konsepti daha da ileri götürüp, David Hasselhoff’un yanına Mr. T, Lou Ferrigno gibi bir kaç tane daha 80’ler oyuncusu koysalarmış şahane olurmuş doğrusu.

Bol köpek balıklı Evil Dead izlemek istiyorsanız Sharknado 3 beklediğinize deyecek bir film gibi görünüyor. Tabii bekliyorsanız.

Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

1 Yorum

  1. burak baltacı Cevap ver

    ilk filmi geçen yaz kanal d’de görmüştüm. film çok kötü olduğu için insan kanalı değiştiremiyor 🙂 2. olduğunu bilmiyordum adamlar bir de 3. çekmişler. ilk filmden bir spoiler verecek olursam kahramanımızı köpek balığı yutuyordu. adam da elindeki elektrikli testere ile köpekbalığının içinden çıkıyordu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.