George R. R. Martin, tartışmasız bir şekilde fikrini söylediğinde en saygı duruşu moduna geçip dinlemeniz gereken kişilerden biri. Özellikle de bu fikir, geek dünyasıyla ilgiliyse. Kendisi de katmerli, kadim geeklerden olan Martin, sadece fantastik edebiyat dünyasının en güzel eserlerinden birini yarattığı için değil; aynı zamanda bu dünyayı çok uzun zamandır takip ettiği için de kıymetli.

Ant-Man-Poster-Captain-America (1)

O yüzden, kendi şahsi blogunda yakın zamanda izlediği Ant-Man ile ilgili yorumlarını paylaştığında, biz de kulak kesiliyoruz hemen elbette. Martin bizim yaşımızın üç katı kadar süredir Marvel hayranı olduğu için, bu kulak kesilme iyice dikkatli bir hâle geliyor. O hâlde şu kritik soruyu cevaplandıralım, Ant-Man’i beğenmiş mi Martin? Evet, hem de çok.

Orijinal Ant-Man’in azılı bir hayranı olduğunu söyleyen Martin’e göre Ant-Man Tobey Maguire’lı Spider-Man 2’den beri çekilmiş en iyi Marvel filmi. Aynen öyle. Filmi hem ilk Avengers’dan, hem de diğer tüm MCU filmlerinden daha çok sevmiş. Kendisinin fikrine göre, sadece ilk Iron Man Ant-Man’e yaklaşabiliyor. Filmin mizah dozunu, orijinal Hank Pym’e olan saygı duruşunu ve genel olarak aksiyonla karakter geliştirmeyi doğru oranlayabilmiş olmasını çok takdir etmiş Martin.

grrm02

Yalnız bir problemi de var. Hatta bu problemi tüm Marvel dünyasını kapsıyor. Marvel filmlerinde kötü adamların ekseriyetle iyi çocukların kötücül versiyonları olmasından bir hayli rahatsız Amerikalı yazar. Abomination, Iron Monger ve Yellowjacket gibi özünde “bizimkinin kötüsü” gibi olan kahramanlardan ziyade, güç seti olarak kahramandan çok farklı karakterleri görmek istiyor. Bunun hem aksiyon, hem de karakter gelişimi açısından daha renkli mücadelelere ev sahipliği yapacağını düşünüyor Martin. Katılmadan edemiyoruz, ama bir yandan da kendisinin Winter Soldier’ı izlemediğini düşünüyoruz. Ant-Man iyi film, ama Winter Soldier da  sohbette anılmalıydı be George!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.