Otakuların ismini, cismini, konusunu ve şeklini ezbere bildikleri Ghost in the Shell’in canlı bir uyarlaması yapılıyor, biliyorsunuz. DreamWorks’ün haklarını satın alarak koyulduğu uyarlama, bizim de pek bir ilgimizi çekiyor. Dürüst olmak gerekirse çok iyi bir iş çıkartacaklarını düşünmüyoruz, ama Hunger Games ve Lucy gibi başrolünde kadın olan aksiyon filmlerinin büyük başarı elde etmesiyle Hollywood ofislerinde başlayan bu “lan yoksa kadınları başrol yapınca kimse izlemez teorimiz yanlış mı?” mantık akımının bir parçası olacağı kesin Ghost in the Shell’in. Bu mantık akımı da hoşumuza gidiyor.

Daha önce sizlerle paylaşmıştık, yine başrolünde bir kadının oynadığı bir aksiyon filmi olan Snow White and the Huntsman’ı çeken ama adı filmin kalitesinden çok Kristen Stewart ile yaşadığı evlilik dışı ilişkiyle anılan Rupert Sanders’ın yönetmenliğini yapacağı film için DreamWorks harıl harıl başrol arıyordu. En son duyduğumuz haberler, size de aktardığımız gibi en büyük adayın Margot Robbie olduğu yönündeydi. The Wolf of Wall Street ile sükse yapan ve bir anda seks objesi hâline gelen Robbie’nin anlaşmaya çok yakın olduğu söyleniyordu.

ghost-in-the-shell-live-action-film-5-actresses-to-consider-e790-109590

Bu tip konularda genelde isabetli haberler veren Deadline şimdi başka bir duyum paylaşıyor. Denilene göre DreamWorks, resmi olarak Scarlett Johansson’a filmde başrol oynaması için 10 milyon dolarlık bir teklif götürmüş. Halihazırda Lucy ile bir aksiyon filmini tek başına taşıyabileceğini kanıtlamış olan Johansson’ın akılcı bir tercih olduğu kesin, en azından işe tamamen ticari bakıldığında bu net. Fakat fiziksel olarak karaktere ne derece oturuyor, Kusanagi’nin kompleks yapısını ne derece verebilecek oraları şüpheli.

Fakat bu bizi ilgilendiren bir diğer dedikoduya da biraz geçerlilik sağlamış oluyor. Deadline’ın haberine göre Margot Robbie’nin DreamWorks’ü reddetme sebebi Avustralyalı aktrisin Suicide Squad için Warner Bros ile anlaşma aşamasında olması. Dün sizlere söylemiştik, Warner belli ki Guardians’ın başarısından esinlenmiş filmi için Will Smith, Tom Hardy, Ryan Gosling ve Margot Robbie’den oluşan bir kadroya teklif götürmüştü. Ghost in the Shell’i reddettiğine göre, Robbie Suicide Squad’a bir adım yakın olabilir demek ki… Ne diyorsunuz peki? Scarlett Johansson sizce iyi bir seçim mi? Yorumlarda yardırın!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    başta scarlet abla seçimi için sövmeye gelcektim ama yönetmen seçimi ondan da berbatmış :/ böyle kült animelerin remake leri için maalesef hollywood ekolünde yetişen yönetmenlere hiç şans vermiyorum. başarılı bilimkurgu yönetmenleri var ama anime başka iş. yeni nesilden bu işi kotarabilcek bi tek rian johnson u görüyodum (özellikle cowboy bebop serisi için) ama o da starwars gibi kaşarlanmış hollywood projelerine önündeki 5 yılını ipotek etmeyi seçti 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.