Artık kabul edelim, süper kahraman filmlerinin kalıcılığı konusunda tartışmalar yaşıyor olabiliriz; bu konuda farklı görüşler de olabilir, ama bütün bu eğilimden bize bir şey yadigar kalacaksa onun da ne olduğu belli: Paylaşılmış evrenler. Artık Hollywood çizgi romanların elli yıl önce fark ettiği şeye uyanmış vaziyette: Bir şeyi mitolojik boyutlara getirirsen, insanların içerisinde onu tümden dişlemelerine sebep olacak geekliği daha kolay uyandırır ve daha kalıcı hayranlar elde edersin.

Godzilla

Bu uğurda pek çok marka artık devam filmlerini eski usül izole spin-off kafasında değil, paylaşılmış evren hissiyatında yapıyor. Pek çok farklı konsept de çıktı bunun içerisinden, onlarca da farklı girişim var. Ama dürüst olalım, şu aşağıda haberini yaptığımız haber kadar bizi heyecanlandıran; daha doğrusu heyecanlandıracak kadar taze ve orijinal olanı çok az var.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz senelerde başrollerini Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen ve Bryan Cranston’ın paylaştığı Godzilla’yı yapan Legendary Pictures, bir süredir King Kong’u da benzer şekilde diriltecek Kong: Skull Island filmi üzerine çalışıyordu. Başrollerinde Brie Larson, Tom Hiddleston ve Toby Kebbell’ın oynayacağı filmi Universal dağıtacaktı, hatta kadroya Samuel L. Jacksn, Tom Wilkinson ve John C. Reilly’nin de ekleneceği söyleniyordu.

King Kong

Son dakikada Legendary karar değiştirdi ve filmi dağıtması için Universal ile olan anlaşmasını bozup, Warner Bros’a götürdü işi. Warner Bros ile daha önceden bir ortak projeleri daha vardı. Godzilla. Bu hareketle birlikte, Legendary önüne gelen topu sağ doksana takmayı da ihmal etmedi. Artık tüm yıldızlar arka arkaya dizildiği için, Skull Island aynı zamanda Godzilla ile King Kong evrenini birleştiren film olma görevini de üstlenecek. Toho’dan izin alınması kaldı sadece, ondan sonra ikinci Godzilla filmi Godzilla 2 değil (hazır mısınız?) Godzilla vs. King Kong olacak. Nasıl, heyecan verici değil mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.