Yönetmenliğini Rich Moore’un yaptığı 2012 çıkışlı Wreck-It Ralph’i hatırlamayan var mı? Kendi başına da gayet güzel bir animasyon olsa da, kendine “gamer” diyen adamın gönlünde ekstra özel bir yeri vardı Wreck-It Ralph’in. En sonunda da devam filmine kavuşuyor gibi gözüküyor. İsmi muhtemelen Wreck-It Ralph 2 olacak olan devam filminin varlığı, müzisyen Henry Jackman tarafından doğrulandı. Jackman henüz filmin tam manasıyla resmi olmadığını belirtse de, şu ifadelerle yüreklere su serpti:

Zangief_bowser_m_bison_dr_eggman_kano_wreck-it_ralph_Pixelsmithstudios

“Evet, Wreck-It Ralph 2 hakkında gelişmeler duydum ve dürüst olmak gerekirse daha fazlasını söyleyemem. Naz yapmıyorum, söyleyememin sebebi henüz resmi olarak var olmuyor olması. Bildiğim tek şey, şu anda bir hikayenin yazılıyor olması. Filmin kendisi çok hayal gücü yüksek ve kreatif bir işti, Rich Moore da yazıma katkıda bulunmuştu. Bir yazar daha vardı. Sadece konsept olarak zaten bir filmin daha gelmemesi yazık olurdu. Çok iyi bir fikir ve çok iyi bir karakter var çünkü.”

Yani anlayacağınız, şu an Wreck-It Ralph 2 senaryosu yazılıyor ama Disney henüz son yeşil ışığı vermemiş. İlk film 165 milyon dolara yapılıp, yaklaşık 450 milyon dolar gibi bir gişe başarısı elde ettiğinden, muhtemelen o ışık da gelecektir. Eğer şimdi yazım süreci başladıysa, sene sonuna doğru prodüksiyona girilecek desek, herhalde filmin çıkması en erken 2015 sonunu, belki de 2016’yı bulabilir. Top Disney’de, bakalım ne diyecekler?

O zaman kritik soruyu da sizlere paslayalım, Wreck-It Ralph 2’de hangi oyun karakterlerinden cameo görmeyi bekliyoruz? Mesela şöyle Wreck-It Ralph’i PSN’e falan uyarlasalar, arada Nathan Drake’i falan görsek, ya da XBLA’ya falan çıksa Marcus Fenix’le yüzgöz olsak… Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.