Comic Con’a sayılı günler kaldı. Marvel’ın katılmamasıyla biz çizgi roman geeklerinin ağzının suyunu akıtma görevi DC’ye düşmüş gibi görünüyor. Hele Marvel güçlü kozunu yani Spider-Man’i oynayacak Tom Holland’ı taze taze açıkladığı için artık tüm ortamın DC ve Warner Bros’a kaldığını söylersek çok da yanılmış olmayız. Gelen son dedikodulara bakınca DC bu fırsatı güzel kullanacak gibi duruyor. Bu iki haber de Latino-Review kaynaklı.

Önce daha az kesin olandan başlayayım. Dedikoduya göre DC/WB panelinde -Marvel’ın Avengers’da yaptığı gibi tüm- Justice League takımı yer alacak, ki bunlar zaten bildiğimiz, Henry Cavill – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Godot – Wonder Woman, Jason Momoa – Aquaman, Ezra Miller – The Flash ve Ray Fisher – Cyborg şeklinde oluyor. Buradaki sürpriz bu listeye iki Green Lantern’ın ekleneceği yönünde. Evet, bir değil iki. Haberde söylenene göre Hal Jordan’ın yanında John Stewart’ın da yer alacağı.

green-lantern1

Bu haberi destekleyen bir dedikodu da, Collider’dan geldi. Onlar 2020 yılında gösterime girecek Green Lantern filminin bu ikiliye odaklanacağı şeklinde bir haber yaptılar. Aynı haberde (potansiyel spoiler) ilk Justice League filminin dünyada geçeceği ve ilk açıklanan kadro tarafından halledileceği, filmin sonunda iki Lantern’ın gelip uzaydaki tehlike için kahramanlarımızı uyaracağı ve hepsinin ikinci filmde yer alacağından da bahsediliyor. Bana iki Lantern’ın da belirlenmiş olup hala açıklanmamış olma ihtimali düşük gelse de haftaya göreceğiz diyorum. Pek çok sitede Chris Pine’ın Hal Jordan olarak belirlendiği, önceden haberini de yaptığımız Wonder Woman filminde yer alacak dedikoduları da aslında Green Lantern için yapılan son müzakereler olduğu şeklinde belirtilmiş. Bu haberi sindirdiysek, diğer söylentiye geçiyorum.

Yine Latino Review’ın aynı haberde bildirdiğine göre uzun süredir dedikodusu yapılan, söylentiye göre 2018’de çekimlerine başlanacak ve 2019 yılında gösterime girecek solo Batman filminde Ben Affleck’in Batman olarak geri dönmesi dışında filmin yönetmenliğini de kendisi yapacakmış. Filmin şu an ki ismi “The Batman” olarak geçiyormuş. Affleck’in kaç filmlik Batman anlaşması olduğunu bilmemekle beraber Justice League filmleri dışında solo bir Batman filminde kendisinin oynamasını istiyorlarsa onu yönetmen yaparak kandırmak çok mantıklı geldi. Şu an için 2019 takviminde sadece Justice League Part 2 ve Shazam‘ın görünüyor olması da tarihi son derece uygun kılıyor.

batmanaffleck1

İşte söylentiler böyle Geekyapar’lar. Haftaya ne kadarının doğru olup olmadığını görecek olsak da sizlerin bu dedikodular hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. DC’den gelecek yeni haberler için de bizi takip etmeye devam edin.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.