Yıllar sonra 2014’e dönüp baktığımızda pek çok şeyi not edeceğimiz kesin; fakat en önemlilerinden biri de kuşkusuz Marvel’ın rüştünü bir kez daha ispatlayışı olacaktır. 2008’de MCU’nun startını verdiklerinden beri pek çok farklı şeyi kanıtladılar, örneğin Spider-Man ve Wolverine gibi kahramanlara kıyasla daha B sınıfı duran karakterlerinden çok tutan filmler yapabilmeleri, birleşik evrenler yaratma konusunda öncü olabilecekleri, kalite ve gişe olarak bir istikrar yaratabilecekleri gibi.

Fakat 2014’te bunun üzerine bir de hiç tanınmamış karakterlerini bile başarılı filmlere dönüştürebileceklerini ispatladılar. James Gunn’ın bu konudaki payı büyük. O yüzden de yine kendisinin yazıp yöneteceği Guardians of the Galaxy 2’yi sabırsızlıkla bekliyoruz. 2017’nin Mayıs’ında vizyona girecek film ile ilgili o kadar heyecanlıyız ki, şöyle bir liste yapmış; ilk madde olarak da gelecek yeni Guardian’ı koymuştuk. O zamanki tahminlerimizden biri Nova’ydı, ardından da yine aynı karakterle GotG 2’de tanışacağımızdan emin olduğumuzu söylediğimiz şöyle bir liste paylaşmıştık.

Nova

James Gunn geçtiğimiz günlerde bizi alenen yanlışladı. Facebook’ta yaptığı, bizim de SlashFilm’de gördüğümüz bir yorumunda “şimdilik” Nova’yı filmlerde görmek istemediğini dile getirdi. Gunn en azından Guardians 2’de Peter Quill’in tek dünyalı olmaya devam etmesini istiyor. Gelecek filmler için Nova fikrine kapalı değil, fakat şimdilik bu film için iyi bir şey olmadığı kanaatinde. Gunn ikinci filmin daha ziyade var olan karakterlere daha derin bir bakış atmasını da istiyor.

Fakat gerçekten kadroya yeni bir “Guardian” ekleyeceğini de biliyoruz. Nova konusunda net bir yanlışlama geldiğine göre, bu ihtimalleri teke indiriyor: Adam Warlock. Biz daha önce paylaştığımız teoriye inanıyoruz, bizce Adam Warlock Guardians 2’de olaya dahil olacak ve Avengers 3’ün kötüsü Thanos değil, Adam Warlock menşeli Magus olacak. Guardians kadrosuyla Avengers’ın birleşmesini de o filmde göreceğiz… Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Yorum

  1. Nova olmasa da en az onun kadar iyi bi karakter olacağını düşünüyorum marvel bu konularda çok isabetli seçimler yapıyo, hepm turnayı gözünden vuruyor..

  2. Nova çok güzel olurdu ama belki phase 4’te kendi filmi ya da Nova Corps falan tarzı birşey düşünüyor olabilirler (hatta olmalılar, hatta Feige duy beni, yap bunu 🙂 ). Belki de karakteri Infinity War da ilk kez gözler önüne sererler. Ben Avengers 3’te Thanos’u kullanacaklarını düşünüyorum baş kötü olarak. Ama Marvel bu hep sağ gösterip sol vurmasını bildiler. Bunda da farklı olmasını düşünmek naiflik olur.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.