Marvel’ın ikinci faz filmleri söz konusu oldu mu, ben İngilizce tabiriyle “sold” vaziyetteyim. Bana evreni sattılar yani, artık deneysel takılmaları hoşuma gidiyor. Iron Man 3’te en sonunda günü Pepper’a kurtartmaları ve Mandarin konusunda 180 derecelik bir twist yapmaları, Thor: The Dark World’ün ilginç bir şekilde Bechdel testini geçen nadir filmlerden olması, Captain America: The Winter Soldier’ın görünüşe bakılırsa ağır bir politik casusluk filmi havasına sahip olacağı gerçeği beni ikna etmiş vaziyette. O yüzden Guardians of the Galaxy‘nin yeni fragmanı da çılgın merak ettiğim bir şeydi.

En sonunda Amerika’da yaklaşık üç dört saat önce Jimmy Kimmel Live programında yayınlanan fragmanı sabah kalkar kalkmaz izledim. Bugüne kadar hakkında çok bir şey bilmediğimiz filmler fragmanlarıyla açılış yapınca, o fragmanlar da spoiler’la dolu olmadığında (kötü örnek için bkz: Amazing Spider-Man 2) çok hoşuma gidiyor. Gelin görün ki Guardians of the Galaxy fragmanı hakkında kafam biraz karışık. Mizah anlayışının fragmanda biraz sırıttığı kanaatindeyim. Edgar Wright’ın önceki işlerinde olan (ve Ant-Man‘de fazlasıyla beklediğim) o farkındalık yok sanki filmin mizahında. Halbuki James Gunn komik adamdır, PG Porn serisinden biliyoruz.

Ne olursa olsun filmi beklemek gerek. Star-Lord, Drax the Destroyer, Groot, Rocket Raccoon ve Gamora‘nın maceralarını anlatacak; baş rollerini Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper (ki kendisi Rocket Raccoon’u oynuyor), Lee Pace, Karen Gillan, John C. Reilly ve Benicio del Toro’nun paylaşacağı Guardians of the Galaxy 1 Ağustos‘ta vizyona girecek. O gelmeden önce Marvel nefsimizi 4 Nisan‘da Captain America: The Winter Soldier ile tatmin edeceğiz. O da kesmezse 4 Mart’ta Agents of S.H.I.E.L.D’ın Deathlok hikayesi (geçtiğimiz bölümden anladığımız kadarıyla) başlayacak, 11 Mart’ta Lady Sif Asgard’dan diziye inecek. Aşağı tükürsek Marvel, yukarı tükürsek Marvel konumundayız yani. Rahat olun!

Guardians of the Galaxy fragmanı için buyurunuz efendim!

guardians of the galaxy fragmanı

 

guardians of the galaxy

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.