Net bir şekilde bir şeyi kabul etmek gerek: Guardians of the Galaxy artık tam teşekküllü bir fenomen. Geçen sene bu zamanlar herkes için “Marvel’ın yaptığı o garip film” statüsündeydi. Fakat bu yaz Groot’uyla, Chris Pratt’iyle, komik Drax’i ve unutulmaz Rocket Racoon’uyla bir anda herkesin konuştuğu, herkesin bildiği bir fenomene dönüştü. Tabii ki bu kadar iyi olmasının sebepleri sadece oyunculukları, ilginç karakterleri ve eğlenceli senaryosu değildi. Filmin soundtrack’inin de bu büyük başarıda payı devasaydı.

O soundtrack ki 30 senelik şarkıları bir anda iTunes’da bir numaraya çıkarttı, bilmem kaç senelik işlerin YouTube tıklanmalarını katladı. Bu dakikaya kadar soundtrack olarak bilumum yerde bulabiliyordunuz Awesome Mixtape’i. Hikayenin içerisinde de manevi bir yeri olan bu albüm dijital olarak indirilebilmekteydi. Ama filmde gördüğümüz hâlini de istiyorduk biz. Biri isteklerimizi duydu. Record Store Day kapsamında, albümü kaset olarak da edinebiliyoruz. Aynı o filmde gördüğümüz hâliyle üstelik!

Record Store Day, her Nisan ayının üçüncü Cuma’sında dünyanın dört bir yanındaki fiziksel müzik dükkanlarını kutlayan bir gün. Bu gün içerisinde anlaşmalı mağazalarda özel satışlar, indirimler, imza günleri ve bilumum etkinlik düzenleniyor. Türkiye’de anlaşmalı yerler olarak resmi site Akmar Pasajı’ndaki Hammer Müzik ve Tomtom’daki Kontra Plak gözüküyor. Yani satılırsa, Awesome Mixtape buralarda satılacak, duyurusu da yakında yapılacaktır.

418456134250

Albüm böyle gözükecek. İçindeki şarkılar da şu şekilde. O zaman yorumlarda belirtin, çıkarsa böyle bir kaseti almak ister misiniz? Ne diyorsunuz?

SIDE ONE:

1. “Hooked on a Feeling” Blue Swede

2. “Go All the Way” Raspberries

3. “Spirit in the Sky” Norman Greenbaum

4. “Moonage Daydream” David Bowie

5. “Fooled Around and Fell in Love” Elvin Bishop

6. “I Want You Back” Jackson 5

SIDE TWO

1. “I’m Not In Love” 10cc

2. “Come and Get Your Love” Redbone

3. “Cherry Bomb” The Runaways

4. “Escape (The Pina Colada Song)” Rupert Holmes

5. “O-O-H Child” The Five Stairsteps

6. “Ain’t No Mountain High Enough” Marvin Gaye and Tammi Terrell

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.