Öncelikle söyleyelim, bu haberin hiçbir tarafı yalan, şişirmece, abartı ya da parodi değil. Zaytung’dan ya da The Onion’dan almadık başlığı. Bu olay, aynen başlıkta tasvir edildiği gibi, geçtiğimiz hafta Texas’ta yaşandı. Önceki Perşembe günü internetten tanıştığı bir kadınla buluşan Brandon Vezmar, iyi bir ilk randevu olacağını düşünmüş olacak ki hanım arkadaşıyla birlikte Guardians of the Galaxy vol 2‘ye gitmiş. Oturmuşlar. Işıklar kapanmış. Perde aydınlanmış.

Ve ablam mesajlaşmaya başlamış.

Bakın çok net söylüyorum, gerçekten sinemada telefonla oynamak kadar irite edici bir şey yok. Hele ki, Vezmar’ın dediğine göre bu örnekte de olduğu gibi parlaklık sonuna kadar açıksa. Sadece mesajlaşma değil, filmden sıkılıp Twitter’a bakma, Candy Crush oynama, kimsenin duymayacağını zannettiğin ama kelimesi kelimesine arka koltuktan duyulacak bir biçimde “filmdeyimsonraarayayımmı” deyip kapatma; her şey. Sinema salonunda telefonla oynamak çok, çok kötü bir durum.

Ama tutup da dava açmazsın yani. Vezmar öyle yapmış. Ablam “15 dakikada 20 kere telefonunu açınca” Vezmar’ın şiraze kaymış. Buluşmadan döndükten sonra ilk işi kadını 17.31$’a dava etmiş. Meblağ da rastgele değil, Vezmar’a göre kadın tarafından haşat edilen film biletinin parası. Mesele o kadar büyümüş ki, durum James Gunn’a kadar sirayet etmiş. Gunn’ın tepkisi?

E James Gunn yorum yapar, haber siteleri sürmanşetten geçerse ne olur? En sonunda bir sinema salonu saihbi de dahil olmuş, ne olacak. Onun yaklaşımı bambaşka olmuş tabii ki. Olayın cereyan ettiği Austin şehrinin meşhur zinciri Alamo Drafthouse‘un CEO’su ve kurucusu Tim League beyanında önce Vezmar’a hak vermiş, sonra da “Ama şimdi mahkemelerimizi boş işlerle meşgul etmeyelim” demiş. Bunun ışığında da Vezmar’a bir bilet hediye öneriyorlar davayı bırakması karşılığında.

Şimdi bir yandan, evet, yani daha saçma sapan bir dava hayal edemiyoruz. Ama öte yandan… Adam haklı lan. Gerçekten haklı. İnşallah hem Alamo’nun hediye biletini alır hem de davayı kazanır, hediye biletini sinemaya saygısı daha yüksek bir partnere verir, keyifle filmini izler. Geek dünyası olarak arkandayız Brandon. Haklı mücadelende yalnız değilsin!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.