Marvel’ın Guardians of the Galaxy ile 2014 yazında bize yaptığı sürprizi hatırlarsınız. Süper kahraman filmleri henüz yeni bir şey denemekten korkar haldeyken Marvel radikal bir karar alıp çizgi romanlarda belki de F tipi popülariteye sahip bu kahraman grubunu filme uyarlamaya karar vermişti. Sonrasında bu kararın ne kadar yerinde olduğu, ağaçtan bir adam filmin ömrünü geçen bir popülariteye erişince ispatlandı. E elbette Marvel bu mahzenin yerini unutacak değildi: İlk filmden üç yıl sonraya, en güvendikleri filmleri yerleştirdikleri mayıs ayına ikinci film için rezervasyonlarını yaptırdılar. Şimdi hepimizin bu rezerve masaya oturmasına 6 buçuk ay kalmışken davetlerini bize hatırlatma peşindeler.

Küçük haberle başlayalım: Guardians of the Galaxy’nin bu hafta içinde bir gündem hamlesi yapacağı biliniyordu. Bugün Marvel film için bir poster yayınlayınca günün hamlesi bu olur diye düşündüm, ama daha fazlası da geldi. Ama fazlasından önce posterden de bahsetmeden geçmeyelim. Sonuçta dahası gelmese posteri konu ediyor olacaktık yazılarımızda. Hani konuşalım da… Üzerine teoriler basacağımız türden bir konuşma olamaz bu. Siz bir bakın şu postere, anlayacaksınız.

guardians-galaxy-2-poster
Yani şimdi ortadaki posteri övebileceğimiz ya da yerebileceğimiz bir nokta yok. Çünkü bu posterin uzayda geçecek komik bir süper kahraman filmi posteriyle uzaktan yakından ilgisi yok. Bildiğimiz, ölü sezonda Küçükçiftlik Park’ta ancak yer bulabilen rock grubu posteri arkadaş bu! Duvara yaslanmalar, cekete asılmalar, yerdeki bozuk parayı kesercesine atılan bakışlar… Rocket’in havasına değmeyin bile! Yani James Gunn matrak adamsın ama olayı bu kadar alaya almak da olmaz ki hocam. Ama ne yalan söyleyeyim süper kahraman duruşlu, cafcaflı, ışıltılı posterler de yavaştan alerji etkisi yaratmıyor değildi.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.