90’lar çocuklarının bir dönem eve gelir gelmez Kanal D’yi (yoksa Star mıydı?) açmasına sebep olan meşhur çocuk dizisi Power Rangers film oluyor. Evet, bu bir 1 Nisan şakası değil, sizi kandırmaya çalışmıyoruz. Öyle sadece DVD olarak yayınlanacak, Pokemon’un kırk iki filminden biri gibi bir işten de söz etmiyoruz. Power Rangers baya baya, aynı Michael Bay’in yeni Ninja Kaplumbağalar kafasında yeniden tasarlanacak ve ciddi bir bütçeyle çekilecek bir film olarak çıkacak karşımıza.

MMPR_Rangers

Kim var peki filmin arkasında? Power Rangers’ın bizim sevdiğimiz ve bildiğimiz tüm versiyonlarının haklarını elinde bulunduran Saban Entertainment ile, son zamanlarda Hunger Games, Twilight, Divergent gibi 13-19 yaş arası kitleye hitap eden başarılı filmler yapan Lionsgate Films resmi açıklamayı yapan iki kanal. Saban Entertainment’ın İsrail asıllı Amerikalı sahibi Haim Saban, şu ifadeleri kullanmış.

“Lionsgate Power Rangers markamızı bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmel bir ev. Hunger Games, Twilight, Divergent gibi hitleri yaratırken vizyonları, pazarlama yetenekleri ve başarı çizgilerini kanıtladılar. Lionsgate ekibiyle olan ortaklığımızla beraber, Power Rangers dünyasının özünü yakalayıp, kendi mirasını yaratacak, özgün ve akılda kalıcı bir sinema fenomenine dönüştüreceğimize eminiz.”

Bildiğiniz gibi Power Rangers’ın bugüne kadar iki filmi yayınlandı, bunlardan en popüleri de 1995’te vizyona giren Mighty Morphin Power Rangers: The Movie idi. Sonraları 1997’de Turbo: A Power Rangers Movie isimli bir film daha yayınlandı fakat ilkinin başarısına ulaşamadı. An itibariyle Power Rangers televizyonda da yayın hayatına devam etmekte. Power Rangers: Super Mega Force (isme gel yarabbim) 14 Şubat 2014’te galasını yaptı…

Şimdi nostaljik sevinçleri bir kenara bırakıp, realist düşünme vakti. Ortalıkta bu kadar süper kahraman filmi dolanırken, eli boş gezen Lionsgate muhtemelen Hunger Games’ten alışık olduğu kitleye hitap eden, kafa olarak o civarlarda gezen bir Power Rangers filmi yapacak. Eğer eli yüzü düzgün olursa ne ala, mutlu mutlu çıkarız salondan. Ama korkumuz -ki henüz yönetmen duyurusu, senarist bilgisi, oyuncu kadrosu falan yok, sadece batıl bir korku bu- bunun fazlasıyla basitleştirilmiş, “Çocuklara Avengers” başlığı altında satılacak bir film olacağı yönünde.

Siz ne diyorsunuz? Power Rangers filmi fikri sizi heyecanlandırıyor mu? Fikirleri alalım!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Yorum

  1. Buldukları her şeyin filmini çekiyorlar.Minecraftında filmi çıkacak.Şaçma ama candy crushinde filmi çıkar,bu adamlar yapar öyle şeyleri.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.