Bu sitede daha önce live-action uyarlamalara nefret kustuğuma fazlasıyla şahit olmuşsunuzdur. Bu yüzden bu haberin de tıpkı öncekiler gibi nefret dolu bir haber olduğunu düşünebilirsiniz, fakat yanılıyorsunuz. Zira ilk defa mutlu olduğum bir live-action haberi vereceğim size. Çok sevdiğimiz yönetmen Guy Ritchie, oldukça başarılı Aladdin filminin ardından şimdi de Disney’in Hercules filmini uyarlamaya hazırlanıyor. Tek başına Guy Ritchie ismi bile filme heyecanlanmamız için yeterliyken Captain America ve Avengers filmlerinden tanıdığımız Joe ve Anthony Russo’nun birlikte yönettikleri AGBO şirketinin, filmin yapımcılığını üstleneceğini duymak bizi çok daha fazla mutlu ediyor.

Disney’in Hercules filmi, mitolojik açıdan birçok yanlış temsil edilen karakterlerle dolu olsa da izlemesi çok keyifli bir yapımdı. Şimdiye kadar gördüğümüz en minnoş Zeus ve en ikonik Hades figürlerine sahip olan filmin başarısının ardından yayınlanan ve sadece iki sezon süren Hercules dizisi de en az filmi kadar eğlenceliydi. Bu yüzden bu Hercules’i, live-action da olsa bir kere daha izleyecek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Fakat endişelerim de yok değil tabii.

Daha önce de söylediğim gibi Hercules, Yunan mitolojisinden çok iyi tanıdığımız karakterlerin biraz naif versiyonlarını barındırıyor. Bu naifliği beyaz perdeye ne kadar doğru aktaracakları çok önemli bir konu. En ufak bir yanlış hesaplamada, Dwayne Rock Johnson’ın Hercules filmine benzer bir yapım görebiliriz. Ama filmin başında Guy Ritchie’nin olması bizim bu endişelerimizi bir miktar azaltıyor.

Siz ne diyorsunuz Hercules için yapılacak bir live-action uyarlamasına sevgili geekler? Disney sizce tüm animasyon filmlerini live-action olarak uyarlamadan rahat etmeyecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.