Yönetmen dediğin kendini belli etmeli. Onun filmini izlerken gördüğün bir kamera açısından, renk kullanımından, kurgu tekniğinden hemen anlamalısın kimin filmi olduğunu. Guy Ritchie de Lock, Stock and Two Smoking Barrels günlerinden beridir bize bunu hissettiren ve sitece de oldukça sevdiğimiz bir yönetmen. Daha geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de vizyona giren Wrath of Man ile pek de ilgi çekemese de yeni yılda bizleri karşılayacak bir tane daha filmi var Ritchie’nin: Operation Fortune: Ruse de guerre. İlk fragmanını sonunda izleyebildiğimiz film, sevdiğimiz Guy Ritchie tarzına yakın bir hissi verse de yine de kafamda biraz şüphe uyandırmadı değil. Siz bir fragmana şöyle bakın, onlara da değineceğim.

Filmimiz, bir grup MI6 ajanının, bir Hollywood yıldızını kullanarak dünyanın dengesini altüst edebilecek, son teknoloji silah alışverişini engellemeye çalışmasını anlatacak. Başrollerde Jason Statham, Aubrey Plaza, Josh Hartnett gibi yıldız oyuncular var. Bu arada fragmanda gördüğünüz bazı manzaralar tanıdık geldiyse de garipsemeyin çünkü filmin büyük bir kısmı Antalya’da çekildi. Ayrıca oyuncularımızdan Kaan Urgancıoğlu da kadroda kendine yer kapmış.

Şimdi, gelelim benim filme çok heyecanlanamama sebebime. Tamam, bu fragman Wrath of Man’den daha çok Guy Ritchie tarzına yakın duruyor da yine de yeteri kadar o tadı da hissettirmiyor sanki. Fragmanın kendisi bile bayıyor, akmıyor. Fragmandan gözüktüğü kadarıyla filmin teması yine soygun kafasından ziyade düz bir aksiyon filmi gibi geldi, belki de yanılıyorumdur. Filmi izlerken yanıldığımı görürüm inşallah, yoksa cidden üzüleceğim. Bir de The Gentlemen’ı pandemi patlak vermeden önce sinemada izleyip sevmiş biri olarak bu filmin de ocak ayında vizyona girmesinden sonra, başka bir felakete sürüklenmeyeceğimizi umut ediyorum.

Sizin filme karşı heyecanınız ne seviyede? Guy Ritchie sever misiniz? Yoksa çok da hazzetmez misiniz? En sevdiğiniz filmi hangisi? Hızlı hızlı cut atılan sahne geçişlerine hayran kalıyor musunuz? Sherlock Holmes’ün üçüncüsünü çekmeyecek olması, sizi de üzmüyor mu? Bunlar ve daha fazlası için, aşağıda bir yorum kısmımız var. Oraya, hiç detaya girmeden, nokta atışı görsellerle açıkladığınız yorumunuzu yapıştırın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.