Star Wars: Episode VII çekimlere başladığından beri resmen kevgire döndü, burası açık. Yıllardır yeni bir Star Wars filminin açlığını çektiğimizden, bu konuda da yalnız olmaktan çok uzak olduğumuzdan sete yakın kim varsa gitti fotoğraf çekti, tek tük diyalog durdu söyledi, tanıdığı olan senaryo bilgisi paylaştı… En sonunda bu noktaya kadar geldik. O yüzden şimdiden uyarıyoruz, eğer Star Wars: Episode VII hakkında püripak kalmak istiyorsanız, aşağıdaki paragraflara hiç geçmeyin. Yandaki diğer Geekyapar yazılarından birine tıklayın, başka yazılar okuyun. İnanın gocunmayız. Biz de işimiz Star Wars haberi yapmayı kapsamasaydı öyle yapardık.

Her halükarda, Star Wars’ın ilk açıklanan oyuncu listesinden sonra kadrosuna Lupita Nyong’o, Christina Chong, Crystal Clarke ve Game of Thrones’da Brienne’i oynayan Gwendoline Christie’yi kattığını anımsıyorsunuzdur. Bu oyuncuların hangi karakterleri oynayacakları bilinmiyordu. Artık bu konuda, en azından Gwendoline Christie için daha elle tutulur bir fikrimiz var. Henüz hepsi dedikodu olduğundan, hiçbir şeyi %100 almayın, fakat daha önce duyduklarımızla da örtüştüğünü söylemek gerek.

brienne-of-tarth-1024

Birkaç gün önce düşen bir dedikodu, filmin John Boyega’nın karakteriyle yakından alakalı olduğunu iddia ediyordu. Buna göre film Boyega’nın eline bir ışın kılıcı geçmesiyle başlayacak. İşte şimdiki dedikodulara göre bir Stormtrooper olan Boyega, bu ışın kılıcıyla birlikte görevini terk edecek. Gwendoline Christie ise onu avlamaktan ve ışın kılıcını geri getirmekten sorumlu bir İmparatorluk subayını canlandıracak. Söylentiler kendisinin Chrome Trooper olabileceği, hatta bir Sith olabileceğini de belirtiyor. Tam Christie’lik bir rol olduğu için, pek şaşırdık diyemeyiz.

Bakalım bunlar doğru mu? Dürüst olmak gerekirse henüz çekimlerin çok başında olduğundan, bir zamanlar doğru olsalar bile 18 Aralık 2015’te göreceğimiz film buna hiç benzemeyen bir şey de olabilir. Senaryolar çekim sırasında evrilen şeylerdir, o yüzden şimdilik bunu sadece bir duyum olarak almakta fayda var. Bakalım film çıktığında neye benzeyecek…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.